Şubat ayı bitiyor ve dolayısıyla Media Markt ve Saturn’de bu ay alacağınız tarife dünyası fırsatları. Bunlar ayrıca Telefónica ağında uygun bir Freenet tarifesine sahip Xiaomi 12T’yi içerir. Teklifi sizin için tekrar inceledik ve burada bir şey mi biriktirdiğinizi yoksa çok mu fazla ödediğinizi size söyleyeceğiz.

Media Markt ve Saturn, tarife dünyalarında çeşitli farklı tarifeler ve akıllı telefonlar sunuyor, bazıları gerçekten iyi koşullara sahip. Bu tekliflerden biri, şu anda 12 GB veri hacmine sahip Freenet yeşil LTE cep telefonu tarifesinde aldığınız Xiaomi 12T için 1 Mart’a kadar devam ediyor. Bunun için ayda sadece 14,99 Euro ödüyorsunuz.

Xiaomi 12T, 120 Hertz yenileme hızına sahip mükemmel AMOLED ekranı ve ana sensörü etkileyici 108 megapiksel olan üçlü kamera sistemi ile her şeyden önce parlıyor. Buradaki işlemci, 8 GB LPDDR5 RAM ve 256 GB dahili cihaz belleğine sahip MediaTek Dimensity 8100. Meslektaşım Matt, düşük fiyata rağmen Xiaomi 12T testimizde akıllı telefonun neden beş yıldız almadığını anlatıyor.

Bu Xiaomi anlaşmasıyla gerçekten bir şey kurtarıyor musunuz?

Bu sorunun temeline inmek için öncelikle cep telefonu tarifesine biraz daha yakından bakalım. “Freenet yeşil LTE” ile ayda 12 GB veri alırsınız ve Telefónica 4G ağında 25 Mbit/s’ye kadar hızla gezinirsiniz. Ayrıca, her ay 14,99 Euro ödemeniz gereken en az iki yıllık bir süreye giriyorsunuz. Cihaz için bir defaya mahsus 33 euro, bağlantı ücreti olarak 39,99 euro ve kargo ücreti olarak 4,95 euro var.

Xiaomi 12T’ye genel bakış

Karakteristik Xiaomi 12T fırsatları
tarife Freenet yeşil LTE
telefonica
veri hacmi 12GB
Bant genişliği maksimum 25 MBit/s
5G HAYIR
asgari süre 24 ay
Aylık maaş 14,99 avro
Tek seferlik cihaz maliyetleri 33,00 Euro
bağlantı ücreti 39,99 Euro
Nakliye 4,95 avro
Toplam maliyet (24 ay sonra) 437,70 Euro
Normal cihaz maliyetleri 490,00 Euro
Etkili aylık tasarruf ~ 2,18 avro
Media Markt’taki teklife* / Satürn’deki teklife*

Minimum süre dolduktan sonra bu anlaşma için 437,70 Euro ödersiniz. Xiaomi 12T ise yeni bir cihaz olarak satın almak istiyorsanız şu anda size en az 490 avroya mal oluyor. Bu fırsatla her ay yaklaşık 2,18 Euro tasarruf edersiniz ve bagajınızda uygun tarifeye sahip olursunuz. Fiyat açısından, anlaşma gerçekten buna değer.

Ancak temel verilere daha yakından bakacak olursak, 5G erişiminizin olmadığını ve özellikle bant genişliğinin birçok kişinin aklını kurcalayacağını görebiliriz. Çünkü maksimum 25 MBit/s ile bir sinema filmi uzunluğundaki 10 dakikalık YouTube videoları bile çizilebilir. Ancak, çok büyük bir bant genişliğine bağlı değilseniz, Media Markt (tarifelere genel bakışa) ve Saturn’ün (tarifelere genel bakışa) tekliflerine mutlaka göz atmalısınız.

Anlaşma hakkında ne düşünüyorsun? Zaten Xiaomi 13’ü mü bekliyorsunuz yoksa akıllı telefonunuz Xiaomi 12T mi? Yorumlarda bize bildirin!genel-27