Şirketin Perşembe günü yaptığı duyuruya göre Google Fotoğraflar, fotoğraflardaki istenmeyen nesneleri ve kişileri düzenlemek için şirketin makine öğrenimi ve yapay zeka tabanlı fotoğraf düzenleme özelliği olan Magic Eraser için destek ekliyor. Özellik daha önce yalnızca Pixel 7 ve Pixel 6 serisi akıllı telefon sahiplerinin kullanımına açıktı ve bir zamanlar Photoshop gibi uygulamaların kullanılmasını gerektiren sıkıcı bir görevi basitleştiriyordu. Şirket ayrıca iOS ve Android akıllı telefonlarda Google Fotoğraflar’a bir HDR video efekti ve yeni kolaj stilleri getiriyor.

Google tarafından paylaşılan detaylara göre daha önce Pixel 7 ve Pixel 6 serisi akıllı telefonlara özel olan Magic Eraser özelliği, artık tüm Google One abonelerinin kullanımına sunulacak. Özellik, tüm planlardaki kullanıcılara sunulacak. Şirket, Pixel 5a ve önceki Pixel modellerinin sahiplerinin de abonelik olmadan Google Fotoğraflar’da Magic Eraser desteği alacağını söylüyor.

google fotoğraflar sihirli silgi google sihirli silgi

Sihirli Silgi aracı, eski Google Pixel modellerinin sahiplerine de sunulacak
Fotoğraf Kredisi: Google

Google’ın Magic Eraser özelliği, Pixel 7, Pixel 7 Pro, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro akıllı telefonlar için cihazda gerçekleştirilen makine öğrenimine ve yapay zeka bilgi işlemine dayanır. Kullanıcılar, dokunarak, daire içine alarak veya üzerlerini fırçalayarak insanları veya çitler ve elektrik hatları gibi nesneleri fotoğraflarından kaldırabilir. Google’ın kendi bünyesindeki Tensor SoC ile donatılmamış diğer cihazlarda, bu AI görevleri büyük olasılıkla şirketin sunucularında gerçekleştirilecektir.

Şirket ayrıca, Google One abonelerine videolar için bir HDR efekti sunacağını duyurdu. Google Fotoğraflar’daki görüntüler için HDR efekti gibi, kullanıcılar artık videolarındaki parlaklığı ve kontrastı iyileştirerek dramatik bir etki katabilecekler. Sihirli Silgi aracı gibi bu özellik, Google One aboneliği olmayan eski Pixel modellerinde de kullanılabilecek.

Son olarak Google, Google One abonelerinin ve Pixel sahiplerinin yakında Google Fotoğraflar uygulamasında yeni bir dizi kolaj düzenleyici stiline erişeceğini açıkladı. Bunlar, Yao Cheng Designs ve DABSMYLA gibi sanatçıların sınırlı süreli stillerini içerecek. Şirkete göre, kullanıcılar ayrıca bir kolajdaki tek bir fotoğrafa stil ekleyebilecekler.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8