Resmileşti: Apple TV+'a Daha Fazla Reklam Geliyor başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Stüdyo Maymun / Shutterstock.com (Doğrulanmış)

Yakın gelecekte Apple TV+’ta daha fazla reklam görmeyi sabırsızlıkla bekleyebilirsiniz.

Apple, oluşturmak için uzun süredir bir TV reklam yöneticisi olan Lauren Fry’ı işe aldı. için bir ürün bir rapora göre, akış hizmetinde reklam gösteriyor Bilgi.

Apple TV+ için 6,99 ABD doları ödeyen aboneler, şu anda birinci sınıf, çoğunlukla reklamsız bir deneyimin keyfini çıkarıyor. Reklam destekli katman yok. Ama reklamlar onların yolunu gizlice tıpkı Apple’ın diğer hizmetlerinde giderek daha fazla yerde göründükleri gibi, akış hizmetine bir şekilde veya başka bir şekilde. erken bir meyvedir bu muhabirin tahminleri 2023’te gizlilik ve verileriniz için: Apple’ın reklam imparatorluğu yükselişte.

Fry, Apple’a dijital video reklamcılık şirketi Simulmedia’dan geliyor ve daha önce Comcast ve AT&T’de reklamcılık yaptı. Henüz Fry’ın iş unvanını bilmiyoruz, ancak The Information onun “Apple TV+ yayın hizmeti için bir video reklamcılık işi kurmaya yardım edeceğini” bildirdi.

Geçen yılın sonlarında, Apple sessizce daha fazla reklam kaydırdı iPhone’unuza App Store’u açın ve göreceğiniz ilk şey Today sekmesidir. Göreceğiniz ikinci şey bir reklamdır. Bu, Ekim ayı itibariyle yeni bir şey ve kumar bağımlılığını yönetmeye yönelik uygulamalara yönelik sayfalar da dahil olmak üzere, bir kumar reklamı seli ile hemen bir felaketti. Apple’ın birkaç ekstra pazarlama doları çıkardığı tek yer orası değil. Apple, Haberler, Hisse Senetleri, Müzik ve Oyunlar uygulamalarında reklamlar satar ve dikkatinizi paraya çevirmeyi bekleyebilirsiniz. pay daha yakın gelecekte.

Apple, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Bir zamanlar Apple kullanıcısı olmak, her şeyden önce kullanıcı deneyimi için oluşturulmuş bir platformun keyfini çıkarabileceğiniz anlamına geliyordu. Steve Jobs, Apple ürünleriyle ilgili amacının “ekrandaki düğmeleri o kadar iyi göstermek ki onları yalamak isteyeceksiniz” demişti. Bu ahlakın bir parçası: “Reklam yok,” dedi Jobs. “Kendimiz için de istediğimiz ürünleri yapıyoruz ve sadece reklam istemiyoruz.”

Parlak gözlü CEO’lar ölür ve onların yokluğunda işler değişir. Reklamlar doğası gereği müdahalecidir. They eğer işe gideceklerse olmak zorundalar. Onlar da kazançlı. Bu, şirketin giderek daha fazla yapmaya istekli olduğu bir fedakarlık.

Apple’ın yeni gelir akışlarına ihtiyacı var. iPhone’lar o kadar iyi hale geliyor ki, onları daha iyi hale getirmek zor ve yükseltmeleri haklı çıkarmak çok daha zor. Yeni iPhone’lara talep artıyor yavaşlama. Şirket, hisse senedi fiyatlarının yüksek kalmasını istiyorsa, ihtiyaçlar bir yerde daha fazla para bulmak için. Apple araba falan satmaya başlayabilir (ve BT belki) ancak reklam dolarları düşük kalıyor. Şimdiden karşılığını veriyor: Apple, reklamlardan yılda yaklaşık 4 milyar dolar kazanıyor. Bu, dünya çapında değer biçilen bir şirket için büyük bir değişiklik. trilyonlarca, ama yine de 4 milyar dolarlık ahmak değişimi ve bu sadece başlangıç.

2021 yılında Apple dev bir delik açtı doldurmaya hazırlandığı o pazarda. Şirket, uygulamaların sizi izlemesini çok daha zorlaştıran Uygulama İzleme Şeffaflığı (ATT) adlı bir gizlilik ayarı getirdi. Sizi farklı uygulamalarda izleyerek ve size hedefli reklamlar göstererek para kazanan şirketlere özellikle zarar verir. Meta (aka Facebook), ATT’nin 10 milyar dolara mal olduğunu söyledi. Bu, *birisi* için büyük bir hedefli reklam fırsatı olduğu anlamına gelir ve o kişinin Apple olacağına dair 100 reklama bahse girerim.

iPhone’larda giderek sıkılaşan gizlilik kısıtlamaları ile Apple benzersiz bir konumdadır. Duvarlarla çevrili bahçesinde ne yaptığınız hakkında çok şey biliyor ve verilerinizi şu şekillerde topluyor: seni şaşırtabilir. Son zamanlardaki sürprizlerden biri, şirketin reklamlar da dahil olmak üzere analiz verilerini toplaması, kapattığınızda bile şirketin kendi gizlilik ayarı bu, veri toplamayı devre dışı bırakmayı vaat ediyor. Gizmodo sorunu özel olarak bildirdikten sonra, şirket en az bir düzine ile karşı karşıya kaldı. toplu davalar.genel-7