SEC ve New York düzenleyicisi Binance'e karşı çıkıyor. Voyager için 1 milyar dolarlık anlaşma

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve New York’un en üst düzey mali düzenleyicisi karşı çıktı kripto değişimi Binance.ABD’nin iflas etmiş kripto borç vereni satın almak için yaptığı 1 milyar dolarlık anlaşma gezginkripto firmalarına karşı bir dizi ABD düzenleyici hamlesinin en sonuncusu.

Voyager anlaşması, kayıtlı olmayan teklif ve satışla ilgili yasaları ihlal edebilir. saniyeaciliyetler, SEC Çarşamba günü bir dosyalamada söyledi.

SEC’in itirazı, ABD’nin soruşturma raporlarına da atıfta bulundu. Binance.US ve Binance.US’un sözde bağımsız ortağı olduğu küresel Binance kripto borsası. “Düzenleyici eylemler”, anlaşmanın “tamamlanması imkansız” hale gelebileceği anlamına gelebilir.

New York’un en üst düzey mali düzenleyicisi ve New York Başsavcısı Letitia James de Çarşamba günü yapılan başvurularda anlaşmaya itiraz etti. New York Mali Hizmetler Departmanı, Voyager’ın “eyalet içinde lisanssız olarak yasa dışı bir şekilde sanal para işi yürüttüğünü” söyledi.

Bir Binance.US sözcüsü Perşembe günü yaptığı açıklamada, şirketin “Binance.US müşteri varlıkları her zaman platformda kaldığı, 1:1 esasına göre tutulduğu ve tamamen saklı tutulduğu için istenen bilgileri sağlamak için ilgili taraflarla birlikte çalışacağını” söyledi. .”

Voyager Digital’i temsil eden bir avukat, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

SEC, planlanan anlaşmanın “Binance.US bağlı kuruluşları veya yabancı kişi veya kuruluşlar da dahil olmak üzere” üçüncü tarafların müşterilerin dijital anahtarlarına erişip erişemeyeceği konusunda yeterli bilgi verdiğini söyleyerek Binance.US’taki varlıkların güvenliğiyle ilgili endişeleri dile getirdi. cüzdanlar.

SEC itirazı, anlaşmanın “müşteri varlıklarının Binance.US platformundan aktarılmamasını sağlamak için” hangi önlemlerin yürürlükte olduğunu da ayrıntılandırmadığını söyledi.

Reuters geçen hafta bankacılık kayıtlarına ve şirket mesajlarına atıfta bulunarak, küresel Binance borsasının Binance.US’a ait bir banka hesabına gizli erişimi olduğunu ve hesaptan Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından yönetilen bir ticaret firmasına büyük meblağlarda para aktardığını bildirdi.

Binance.US, banka hesaplarına “yalnızca Binance.US çalışanlarının erişimi olduğunu” söyleyerek raporlamayı “modası geçmiş” olarak nitelendirdi. Daha sonra, ticaret firmasının platformunda bir piyasa yapıcı olarak faaliyet gösterdiğini doğruladı.

İtirazlar, SEC’in stablecoin’lerden “staking”e kadar bir dizi kripto hizmeti sunan şirketleri hedef almasıyla geldi. Paxos geçen hafta yaptığı açıklamada, Binance’in stablecoin’ini çıkaran Paxos Trust Company’ye ürünü menkul kıymet olarak kaydettirmesi gerektiğini ve buna karşı önlem almayı düşündüğünü söyledi.

Reuters’in Aralık ayında bildirdiğine göre ABD Adalet Bakanlığı, olası kara para aklama ve yaptırım ihlalleri için küresel Binance borsasını araştırıyor. Üst düzey bir Binance yöneticisi geçen hafta Wall Street Journal’a Binance’in soruşturmaları çözmek için ceza ödemeyi beklediğini söyledi.

Voyager, 2022’de token fiyatlarındaki çöküşe yakalanan bir dizi kripto şirketinden biri olan Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu.

Voyager geçen ay anlaşma için ilk mahkeme onayını aldı. ABD’deki Yabancı Yatırım Komitesi Aralık ayında yaptığı bir mahkemede, bir ABD ulusal güvenlik incelemesinin anlaşmayı geciktirebileceğini veya engelleyebileceğini söyledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9