Guillermo del Toro, stop-motion animasyona olan sevgisini göstermeye devam ediyor. Oscar adayı uyarlamasının hemen ardından Pinokyo Netflix için, akış hizmeti için başka bir animasyon filmi geliştirdi.

Del Toro yönetecek ve üretecek Gömülü Dev birlikte yazdığı bir senaryodan Müzikal Matilda yazar Dennis Kelly. Kendisiyle yeniden birleşiyor Pinokyo stop-motion animasyon stüdyosu ShadowMachine.

Nobel ödüllü İngiliz yazar Kazuo Ishiguro’nun fantastik romanından uyarlanmıştır. Gömülü Dev Axl ve Beatrice adlı yaşlı bir Britanyalı çiftin, kimsenin uzun süreli anılarını saklayamadığı kurgusal bir Arthur sonrası İngiltere’de yaşamasını konu alıyor.

Gömülü Dev Del Toro yaptığı açıklamada, Netflix ile animasyon ortaklığımı ve karmaşık hikayeler anlatmak ve sınırsız dünyalar inşa etmek için bir araç olarak stop-motion arayışımızı sürdürüyor” dedi. “Dennis Kelly ile birlikte Kazuo Ishiguro’nun derin ve yaratıcı romanından uyarladığımız bu senaryoyu yönetmek benim için büyük bir onur ve daha büyük bir sorumluluk.”

Netflix film patronu Scott Stuber ekledi: “Guillermo del Toro vizyoner bir film yapımcısı ve işinin ustası. Onun prestijli tanınmasından daha fazla gurur duyamazdık. Pinokyove Netflix ile bir sonraki projesini geliştirirken yaratıcı ortaklığımızı sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz.

Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su geçen hafta sonu en iyi animasyon filmi dalında BAFTA kazandı. Vizyona girdiği ilk 28 günde 50 milyondan fazla izlenen film, Netflix’in küresel en iyi 10 İngiliz filmi listesinde dört hafta kaldı ve 92 ülkede ilk 10’a girdi.



sinema-2