YouTube Music’in, kullanıcıların özel bir radyo listesi oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özellik sunduğu bildiriliyor. Android’in yanı sıra iOS’a da yayılan özellik, kullanıcıların sanatçıları, şarkıları ve frekanslarını seçmelerine olanak tanıyacak. Şimdilik, kullanıcılar özelleştirilmiş radyo çalma listesi için en fazla 30 favori sanatçıyı seçebilir. Apple Music ve Spotify, radyo çalma listesi için sanatçı seçme seçeneği sunarken, ek özelleştirme seçenekleri sunmuyor. Alphabet’in sahip olduğu müzik akışı platformu, daha önce kullanıcıların Şu An Çalınan bölümünde müzik sıralarını özelleştirmelerine olanak tanıyordu.

göre bir rapor Tech Crunch tarafından hazırlanan YouTube Music, kullanıcıların içeriğin yanı sıra sanatçıları da seçerek kendi radyo çalma listelerini oluşturmasına olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Kullanıcılar, çalma listelerini oluşturmak için 30 adede kadar sanatçı eklemeyi seçebilir. Ayrıca bir sanatçının şarkılarının bir listede ne sıklıkta görüneceğini de seçebilirler. Ek olarak, kullanıcılar seçimlerini yapmak için “yeni keşifler” veya “rahat şarkılar” gibi filtreler uygulama seçeneğine de sahip olacak.

Kullanıcıların özel bir Radyo çalma listesi oluşturmak için YouTube Müzik ana sayfasına gitmeleri ve “Müzik ayarlayıcınız” seçeneğine gitmeleri gerekir. Daha önce de belirtildiği gibi, bu özellik YouTube Müzik uygulamasını kullanan hem Android hem de iOS kullanıcıları tarafından mümkün olacaktır. Ayrıca, YouTube’un erişilebilir olduğu tüm ülkeler, ücretli kullanıcıların yanı sıra ücretsiz seçeneği de alacak. Sanatçılar seçildikten sonra, kullanıcılar Popüler, Derin kesitler ve Yeni çıkanlar, Pompalama, Sakinleştirme, İyimserlik, Kötümserlik ve Odaklanma gibi ruh hali filtrelerini uygulayabilir.

YouTube Music’in Tech Crunch’a gönderdiği bir e-postada, yeni özelliğin kullanıcılara müzik dinleme deneyimleri üzerinde çok daha fazla kontrol sağlayacağı bildirildi.

Bu arada YouTube Music, oynatma listelerine, şarkılara, albümlere ve daha fazlasına anında erişim sağlayan Android ve iOS cihazlarda yeniden tasarlanmış bir kitaplık arayüzü de kullanıma sundu. Yeni kullanıcı arayüzü, Son etkinlik sekmesini ve kategori listesini kaldırdı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8