Vivo, Vivo X90 üçlüsünü anavatanı Çin’de iki ay önce sunmuştu ve Vivo X90 Pro şimdi küresel lansmanını yapıyor. Elbette buna Avrupa da dahildir, bu nedenle Zeiss özel lenslere sahip hızlı kameralı akıllı telefona daha yakından bakmak istiyoruz.

Mart sonundan itibaren Vivo X90 Pro da bizimle başlayacak

Eski BBK yan kuruluşu olan Vivo, bu ülkede her yıl piyasaya yalnızca bir akıllı telefon çıkarıyor gibi geliyor. Geçen yıl Vivo X80 Pro’ydu ve bu yıl halefi. Bu ülkedeki üreticiye yönelik genel ilginin sınırlı olması mantıklıdır. Vivo X90 Pro’nun gerçekten hiçbir şeyi saklaması gerekmiyor. Saklamaktan bahsetmişken: Üretici bunu, şirketin ihtiyatlı bir şekilde Mart 2023’ün sonuna kadar mevcut olana kadar tutmak istediği fiyatla yapıyor. Anlaşılabilir – önceki model 1.299 Euro’ya mal oldu.

Bu yıl 2.800 × 1.260 piksel çözünürlüğe sahip 6.78 inç AMOLED ekran sunuluyor. Carl Zeiss AG ile işbirliği artık ekrana, yani bir “Zeiss Doğal Renkli Ekran” biçiminde genişletildi. Hassas karartma sayesinde, ekranın parlaklığı her saniye dış ışık koşullarına göre ayarlanabiliyor.

Vivo X90 Pro

Vivo X90 Pro, gerçek bir kamera amiral gemisi olabilir. / © Vivo

Özel T* kaplamalı Zeiss lenslere sahip Vivo X90 Pro

Elbette 32 MP ön kameraya ek olarak, istenmeyen gölgelenme ve mercek parlaması etkilerini azaltmayı amaçlayan arka üçlü kamera için T* kaplamalı Zeiss lensler de var. Ana kamera olarak X90 Pro, Sony’den 1 inç 50 MP IMX989 görüntü sensörü kullanır. Ayrıca, 12 MP ultra geniş açılı ve 50 MP telefoto yakınlaştırma kamerası kuruludur. Vivo, ana kamera sistemine CIPA seviye 4’ü sağlayan iki optik görüntü sabitleyici kurar. Bu, “Camera & Imaging Product Association”dan görüntü sabitleme için bir ölçüm ve açıklama yöntemidir. Büyük kamera gözü, sürekli bir Corning Gorilla Glass tabakasıyla korunmaktadır. Ekranın koruyucu camı ise düşme durumunda en yeni “Schott XensationUp” camına dayanıyor.

Elbette bu kadar kamera yetkinliği, yüksek performanslı bilgi işlem desteğini de gerektiriyor. Burada Vivo, sözde ikili yonga seti yapılandırmasını kullanır: MediaTek Dimensity 9200 ve Vivo V2 yongası. Buna 12 GB LPDDR5X RAM ve 256 GB dahili UFS 4.0 program belleği katılır. İki yerleşik pil birlikte 4.870 mAh kapasiteye sahip ve üreticiye göre 120 watt’lık “Çift Hücreli FlaşŞarj” ile 8 dakika içinde yüzde 50 oranında şarj edilebiliyor. Olağanüstü bir 50 watt ile kablosuz şarj hala mümkün.

Ve? Vivo X90 Pro için finansal tahminleriniz nelerdir? Vivo şimdi bu ülkede sağlam bir yer edinmek istiyor mu ve gerçek bir pazarlık var mı? Artık yorumlarda talep görüyorsun!genel-27