40.000’den fazla Dota 2 hesaplar, oyunu hile yapmak için üçüncü taraf yazılımlar kullanılarak suçüstü yakalandıktan sonra son birkaç hafta içinde kalıcı olarak yasaklandı. İçinde Blog yazısı Salı günü yayınlanan Valve, son zamanlarda üçüncü taraf yazılımlar tarafından hile yapmak için kullanılan bilinen bir sorunu düzelttiğini açıkladı. Dota aynı anda istismarı kullanan oyuncuları yakalamak için bir bal küpü tuzağı kurar.

Valve’a göre hile yazılımı, şirket tarafından dahili olarak kullanılan bilgilere erişerek kullanıcılarına haksız bir avantaj sağladı. Dota oyun sırasında görünmemesi gereken istemci. Nasıl çalıştığını araştırdıktan sonra geliştirici, “kötü oyuncuları” belirlemeye ve etkin oyundan kaldırmaya karar verdi. Dota oyuncu tabanı.

Valve, “Bu hilelerin kullandığı yöntemi anladığımız anda bir yama yayınladık” dedi. “Bu yama bir bal küpü yarattı: oyun istemcisi içinde, normal oyun sırasında asla okunamayacak, ancak bu istismarlar tarafından okunabilecek bir veri bölümü.” Valve, şu anda yasaklanmış olan 40.000 hesabın hepsinin bu gizli veri bölümüne eriştiğini ve “her yasağın hak edildiğine dair son derece yüksek bir güvene sahip olduğunu” iddia ediyor.

Valve, bu büyük yasak dalgasının sadece başlangıç ​​olduğunu iddia ediyor

Valve, yasaklanan hesap sayısının, bu özel hileci müşteri ailesinin ne kadar yaygın olduğu nedeniyle özellikle önemli olduğunu ve alınan önlemin, popüler MOBA oyununu kötüye kullananlarla mücadele etmek için devam eden bir kampanyada yalnızca bir adım olduğunu vurguladı. “Hile yapanlara ve hile geliştiricilere karşı savaş genellikle gölgelerde gerçekleşse de, bu örneği görünür kılmak ve konumumuzu netleştirmek için kullanmak istedik: Dota oyun oynarken hesabınız kalıcı olarak yasaklanabilir Dota”diye uyardı Valve.

Valve, oyuncu tabanında hilecilerle savaşmaya çalışan tek oyun devi değil. Ubisoft bu hafta, XIM cihazlarını kullanarak hile yapan oyuncularla “karışmak” için bir sistem geliştirdiğini ve oyuncunun amacına müdahale etmek için gecikmeyi artırdığını duyurdu. Kader 2 geliştirici Bungie ayrıca 4 milyon doların üzerinde kazandı mahkemeler hile yapımcısı AimJunkies’in geliştiricinin telif hakkını ihlal ettiğini tespit ettikten sonra bu hafta başlarında açılan bir davada. Bu arada Riot Games bir uyarı yayınladı. efsaneler Ligi Ve Takım Dövüşü Taktikleri Oyuncular, bu yılın başlarında, her iki oyunun kaynak kodunun ve kullandıkları eski hile önleme yazılımının bir veri ihlalinde çalınmasının ardından yeni hilelerin geliştirilebileceğini söyledi.genel-2