Bu yatırım tavsiyesi değildir. Yazarın belirtilen hisse senetlerinin hiçbirinde pozisyonu yoktur. Wccftech.com’un bir bilgilendirme ve etik politikası vardır.

ABD Federal Seçim Komisyonu (FEC) bugün, halka FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) bir rezillik uçurumuna düşüşünün hala devam eden bir çalışma olduğunu hatırlatmak için yumruklarını sallayarak ortaya çıktı.

FEC, Sam Bankman-Fried’i yasa dışı siyasi katkılarda bulunma ve Federal Seçim Komisyonu’nu dolandırma komplosuyla resmen suçladı.

Aralık 2022’de, bir etik izleme grubu olan Washington’da Sorumluluk ve Etik için Vatandaşlar (CREW) resmen dilekçe verdi FEC, Kongre üyelerine milyonlarca dolar bağışladığını kabul eden Sam Bankman-Fried’in seçim yasasını ihlal ettiği iddiasını soruşturacak. Aslında, CoinDesk’in bir tablosuna göre, üçte bir ABD Kongre üyeleri SBF’den bir miktar fon aldı.

Olağandışı Balinalar, Sam Bankman-Fried’in cömertliğinden yararlanan yasa koyucuların kapsamlı bir listesini derledi.

FTX’in şu anki CEO’su John Ray’in Kongre üyelerini bu kirli fonları 28’ine kadar iade etmeleri konusunda uyardığını unutmayın.inci Şubat ayı veya yasal işlemle karşı karşıya. FTX’in mevcut yönetimi, bu kampanya katkılarının yasa dışı bir şekilde çekildiğine ve gereksiz siyasi mesafe elde etmek için kullanıldığına inanıyor.

Farkında olmayanlar için, kripto borsası FTX, Sam Bankman-Fried’in kripto ticaret kolu Alameda Research ile Silvergate bankasındaki karma fonlarla dolu, açıklanmayan bir sinerji ilişkisi sürdürdü ve bu, Alameda’ya teminat gönderdikten sonra FTX müşteri fonlarını ödünç alma kolaylığı sağladı. FTX’in şirket içi FTT madeni parası da dahil olmak üzere likit olmayan belirteçler biçiminde. Bu iş, Alameda’nın FTT tokenine büyük ölçüde maruz kalmasının Kasım ayı başlarında kamuoyunun bilgisi haline gelmesiyle sona erdi ve Binance’in kendi FTT varlıklarını elden çıkararak tokenin fiyatını düşürmesine neden oldu. Bu kargaşanın ortasında, Alameda Research’ün o zamanki CEO’su Caroline Ellison, ticaret firmasının FTT jetonunun taban fiyatını vererek gerçek bir spekülatif saldırı saldırısını davet etti. Alameda’nın likit olmayan token teminatı şişirilmiş değerlerini hızla kaybettiği için bozulmuş borçlarını ödeyebilme yeteneği ve bir bankaya hücumla sonuçlanan artan müşteri çekmeleriyle, FTX’in sonunda iflas ilan etme seçeneği kalmadı.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17