Güvenilir levyenizin tozunu almanın ve onu renkli yansımalarla dolu yeni bir ışıkta görmenin zamanı geldi. Orijinalin bir PC modu Yarı ömür 1998’den itibaren oyuna gerçek zamanlı yol izlemeli ışın izleme ekleyen artık mevcut ve kesinlikle muhteşem. ilk alay yaratıcısı tarafından sultim_t (Sultim Tsyrendashiev) bir yıldan uzun bir süre önce, mod paketi şimdi GitHub’da indirilebilir yüklemek ve orijinal ile oynamak için Yarı ömür Steam’de.

Uygun bir yeniden yapımı sırasında Yarı ömür şeklinde zaten var Kara Mesadiyelim ki bu daha çok “yeniden düzenleme” kampına giriyor – tıpkı sultim_t’nin orijinaline ışın izlemeyi ekleyen diğer projeleri gibi Kıyamet Ve deprem başlıklar. ışın izlemeli Yarı ömür hala görünen öğelere sahip çok 90’ların sonlarında, ancak güzel çevresel ışık huzmeleri ve gelişmiş yansımalarla büyük ölçüde yükseltilmiş. Black Mesa Araştırma Tesisinin sade laboratuvar iç mekanları, ara sıra gelen renkli ışık banyoları sayesinde yeni bir kasvetli güzelliğe sahip. Başörtülü zombilerle dolu karanlık bir odayı tau topunun bıraktığı enerji havuzlarıyla aydınlatmak, benim gibi nostaljik bir ineği tamamen göndermeye yeter.

Tabii ki, bu kusursuz aydınlatmayı sağlamak için oldukça güçlü bir PC’ye sahip olmak isteyeceksiniz. Half-Life eski olabilir, ancak bu aydınlatma, GPU yükünde ucuza gelmiyor. Bazı forum müdavimleri diyor ki 4K çözünürlükte oynamak için 4090’a ihtiyacınız olabilir. Ama senin makinen, benimki gibi, göreve uygun değilse, en azından biraz eğlenmek için bana katılabilirsin. devam eden ResetEra iş parçacığından ekran görüntüleri diğer ışın izleme uzmanları Gordon Freeman rollerini yeniden üstlenirken.

Hem klasikler hem de orta seviye mücevherler için kusursuz oyun yeniden yapımları ve yeniden düzenlemeleri çağında yaşıyoruz, ancak bu hayran projesi gibi klasik ve modern grafiklerin bir karışımını görmek her zaman harikadır.genel-2