Dreame L10 Ultra ile Dreame, Dreame L10s Ultra’nın hafif bir versiyonunu sunar. 5300 Pa ile Dreame L10 Ultra, güçlü bir vakumlama ve yer silme robotudur ve baz istasyonundaki çok sayıda otomatik işlem sayesinde çok az dikkat gerektirir. NextPit, test raporunda Dreame L10 Ultra’nın Dreame L10s Ultra’dan ne farkı olduğunu ve yeni vakum ve yer paspaslama robotunun silme işlevine sahip diğer vakum robotlarına ayak uydurup uyduramayacağını burada sizin için özetliyor.

Özetle ve satın al

Dreame L10 Ultra, testte bizi tamamen ikna eden Dreame L10s Ultra’nın inceltilmiş versiyonudur. 5.300 Pa ve iki döner silme pedi ile emme ve silme performansı mükemmeldir ve harika baz istasyonu sayesinde vakum robotu da çok bağımsızdır. Ancak Dreame L10 Ultra’da ağabeyinin aksine kamera bulunmuyor. Bunun yerine, küçük temizlik şeytanı yalnızca bir kızılötesi sensör kullanarak çevreyi tarar. Dreamehome uygulamasındaki tüm temizlik işlemlerini de kendi fikirlerinize göre ayarlayabilirsiniz.

Dreame L10 Ultra’nın fiyatı tavsiye edilen satış fiyatına göre 899,00 Euro’dur. Acele ederseniz 28 Şubat’a kadar 50 Euro tasarruf edebilirsiniz: Amazon, Cyberport ve Otto’da şu anda vakum robotunu 849,00 Euro’ya alabilirsiniz.

Teslimat kapsamı ve kurulum

Dreame L10 Ultra’nın kurulumu hızlı ve kolaydır ve evinizdeki her türlü kir ve pislikle dakikalar içinde mücadele etmeye hazırdır. Dreamehome uygulamasında tüm temizlik işlemlerini kendi fikirlerinize göre tanımlayabilir ve hatta vakum robotunu kendiniz kontrol edebilirsiniz.

Severim:

 • Hızlı, basit kurulum
 • Vakum robotu ve baz istasyonu sağlam bir şekilde işlendi
 • DreameHome uygulaması birçok ayar seçeneği sunar

Ben bunu sevmedim:

 • Güvenlik kamerası mevcut değil

Dreame L10 Ultra’ya ek olarak, teslimat kapsamına baz istasyonu, iki temizleme fırçası, bir yan fırça ve ek bir toz torbası dahildir. Su depolarının her biri 2,5 L, toz torbası ise 3 L kapasiteye sahiptir. Dreame L10 Ultra’nın kurulumu oldukça hızlıdır. Baz istasyonunu bağlarsınız, temizleme fırçasını ve paspasları Dreame L10 Ultra’ya takarsınız ve vakum robotunu baz istasyonuna yönlendirmek için bir uygulama kullanırsınız.

Testte Dreamehome uygulamasını kullanıyorum. İsteğe bağlı olarak, Xiaomi uygulamasını da kullanabilirsiniz. İki uygulama arasındaki büyük fark, Xiaomi uygulamasının Dreame elektrikli süpürge robotlarındaki güvenlik kamerası işlevini desteklememesidir. Ancak Dreame L10 Ultra ile bunun hiçbir farkı yok çünkü vakum robotunun kamerası yok.

Ön odaklı Dreame L10 Ultra

Dreame L10 Ultra’da bir RGB kamera yok. Bunun yerine, vakum robotu çevreyi bir kızılötesi sensörle tarar. / © NextPit

Dreamehome uygulamasında kurulum hızlı ve kolaydır. Bluetooth üzerinden bir bağlantı kurar ve WiFi erişim verilerini girersiniz. Elektrikli süpürge robotundaki bir QR kodu, küçük temizlik şeytanını uygulamaya eklemenize yardımcı olur.

Kaputun altına bir bakışla Dreame L10 Ultra

QR kodu, iki uygulamadan birine vakum robotu ekleyebileceğiniz kaputun altında gizlidir. / © NextPit

Eşleme, testte sorunsuz çalışır. Ancak burada olmayan kamerayı bir daha aşamadım. Bunun yerine Dreame L10 Ultra’ya bir kızılötesi sensör takıldı. Bu başlangıçta büyük bir eksiklik gibi görünse de aslında öyle değil. Çünkü hassas LiDAR navigasyonu sayesinde Dreame L10 Ultra, test alanımızı tamamen ve güvenilir bir şekilde kapsıyor.

Haritalamadan sonra, vakum robotunun temizlemesi gereken belirli odaları belirleyebilirsiniz. Aynı süreçte, belirli mobilyaları korumak veya sanal duvarlar kurmak için yasak bölgeler de ayarlayabilirsiniz. Yeri gelmişken, çarpışmadan kaçınma kızılötesi ile de iyi çalışır – elektrikli süpürge robotunuz tarafından gözetlenmek istemiyorsanız, modeli kamera olmadan güvenle kullanabilirsiniz.

Dreame L10 Ultra Ekran Görüntüsü Yasak Bölgeler

Dreamehome uygulamasında, vakum robotu için paspas yapılmayan bölgeler (solda), yasak bölgeler (ortada) ve sanal duvarlar (sağda) ayarlayabilirsiniz / © NextPit

Dreamehome uygulamasında çok sayıda ayar seçeneği mevcuttur. Silme işleminin nemini, hangi yoğunlukta süpürülmesi gerektiğini ve süpürülmesi mi yoksa paspaslanması mı gerektiğini veya her ikisini aynı anda ayarlayabilirsiniz. Ayrıca istasyonda kendi kendini temizleme işlemlerini bile yapılandırabilirsiniz.

Dreame L10 Ultra ekran görüntüsü ayarları kendi kendini temizleme

Dreamehome uygulamasında kendi kendini temizleme ayarlarını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz / © Nextpit

Son olarak, Dreame L10 Ultra’yı uzaktan kumanda ile kontrol etme seçeneğiniz hala var – ancak kamera izi olmadığı için bu işlev oldukça gereksiz. Kim elektrikli süpürge robotunun yanına oturup onu oturma odasından geçirmek ister ki? Son olarak, halı temizleme ayarları yapma ve temizlikleri programlama seçeneğine de sahipsiniz. Her bir bileşenin kalan hizmet ömrünün Dreamehome uygulamasında yüzde olarak gösterilmesini özellikle faydalı buluyorum.

Dreame L10 Ultra ekran görüntüsü kalan bileşen ömrü

Dreamehome uygulaması, tek tek bileşenlerin kalan ömürleri hakkında sizi her zaman güncel tutar. / © NextPit

Testte emiş ve silme performansı

Dreame L10 Ultra mükemmel bir şekilde süpürür ve temizler. Temiz ve kirli su için entegre tanklar sayesinde baz istasyonu çok az dikkat gerektirir. Baz istasyonunda ayrıca bir toz torbası da dahil olmak üzere bir emme işlevi vardır. Eksik olan tek şey, L10s Ultra’da bulabileceğiniz temizlik maddesi deposu. Ve ne yazık ki, vakum robotunun kablolara karşı hafif bir alerjisi var.

Severim:

 • İyi emiş ve silme performansı
 • Paspas fırçalarının bağımsız olarak temizlenmesi ve kurutulması
 • Otomatikleştirilmiş süreçler sayesinde baz istasyonunun dikkat gerektirmesi neredeyse imkansızdır

Ben bunu sevmedim:

 • Kablolara kolayca dolanır
 • Kablolar düşerse, silecekler düşebilir

Dreame L10s Ultra’da olduğu gibi (test), Dreame L10 Ultra’nın emme ve silme performansı da ikna edicidir. Bu daha da dikkat çekici çünkü hem vakumlu hem de yer paspaslama robotlarının fiyatları 200 Euro’dur. 5.300 Pa’lık emiş gücü, Dreame L10 Ultra’nın en iyi vakum robotlarıyla kolayca rekabet etmesi için yeterlidir. Uygulamalı testimizde, Dreame L10 Ultra dağıtılan pirincin yaklaşık yüzde 94’ünü yutar. Dreame L10 Ultra, pürüzsüz zeminlerde ve hatta halılarda neredeyse hiç ince parçacık bırakmaz.

Test hacmi (g) Emme hacmi (g) temizleme performansı (%)
pirinç
Yulaf
Kahve
kum
 • laminat: 10g
 • halı kaplı zemin: 10g
 • laminat: 9.8g
 • halı kaplı zemin: 9.0g
 • laminat: %98
 • halı kaplı zemin: %90

Dreame L10 Ultra, halılarda da herhangi bir zayıflık göstermiyor. Burada Dreame L10 Ultra, dağıtılan kumun yüzde 90’ını toplar. Karşılaştırma için: Benzer şekilde pahalı Ecovacs Deebot T10 Plus “yalnızca” burada yüzde 84’e ulaşıyor. Ayrıca Dreame L10 Ultra, halınızın ıslanmaması için paspaslarını geri çekebilir.

Fırçalara bakan Dreame L10 Ultra'nın arkası

Dreame L10 Ultra’da bir yan fırçaya ek olarak takılı iki paspas bulunur. / © NextPit

Dreame L10 Ultra’nın silme performansı da mükemmel. Küçük temizlik canavarı, küçük ketçap sıçramalarını kolayca siler. Hafifçe kurumuş lekeler bile temizleme yardımcısı için önemli bir sorun oluşturmaz. Dreame L10 Ultra devriyesini tamamladığında, vakum robotu otomatik olarak baz istasyonuna döner ve sizin müdahalenize gerek kalmadan paspas fırçalarını temizler.

Baz istasyonunda siz farkına bile varmadan fırçalar durulanır ve ardından fönlenir. Bu işlem yaklaşık iki saat sürer. Bununla birlikte, emme oldukça gürültülü bir olaydır. Ancak, göstermeniz gereken çaba eksikliği göz önüne alındığında, yönetilebilir olmaktan çok daha fazlası. Toz torbasını yalnızca kendiniz atmanız ve değiştirmeniz gerekir.

Dreame L10 Ultra Baz İstasyonu Su depolarının görünümü

Baz istasyonunda temiz (sağ) ve kirli (sol) su için iki su deposu bulacaksınız. / © NextPit

Dreame L10 Ultra, pil ömrü konusunda da ikna edici. NextPit kursumuzu 30 dakika paspaslayıp süpürdükten sonra, Dreame L10 Ultra’nın pili yüzde 73’tür. Batarya kapasitesinin yeterli olmaması durumunda vakum robotu bağımsız olarak baz istasyonuna döner ve şarj olduktan sonra çalışmasına devam eder. Dreamehome uygulamasında da bu işlevi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz.

Dreame L10 Ultra çalışır durumda

Dreame L10 Ultra, güvenilir bir temizlik yardımcısıdır. / © NextPit

Sonuç: Dreame L10 Ultra ne kadar iyi?

Dreame L10s Ultra’da olduğu gibi Dreame L10 Ultra’nın da emme ve silme performansı çok iyi. Birçok otomatik işlem sayesinde, baz istasyonuna neredeyse hiç dikkat edilmesi gerekmez. Ayrıca Dreamehome uygulaması sayesinde temizlik işlemlerini isteklerinize göre tanımlayabilirsiniz. Ancak Dreame L10 Ultra’nın önüne herhangi bir kablo koymamak daha iyidir.

Dreame L10 Ultra, paspas işlevine sahip en iyi vakum robotlarıyla kesinlikle rekabet edebilir. Vakum ve zemin temizleme robotunun fiyatı 899,00 Euro’dur ve Dreame L10s Ultra’nın daha ucuz versiyonudur. Büyük bir fark, Dreame L10 Ultra’daki eksik kameradır. Bununla birlikte, kamera olmaması sizin için bir sorun değilse – hatta bir avantajsa – o zaman Dreame L10 Ultra, özelliklerle dolu sağlam bir seçimdir.genel-27