Piyasadaki en iyi ses asistanlarından bahsederken, Bixby genellikle küçümsenir. Samsung yapımı sesli asistan, Galaxy S8 serisi ile çıkış yaptı ve kısa sürede çok fazla olumsuz tepki almayı başardı. Sadece Siri’den daha aşağı değildi, aynı zamanda Google Asistan’ın uzun süredir sunduğu şeyi karşılayamıyordu.

Samsung, AI güdümlü ses klonlama özelliği de dahil olmak üzere oyunun kurallarını değiştiren bazı özellikleri duyururken, Bixby’yi yeniden kullanmaya başlama zamanı

Doğal olarak, Samsung’un Bixby’den vazgeçip onu bir günlüğüne çağırması kolay olurdu, ancak şirket bunun üzerinde çalışmaya devam etti ve ilk çıkışından bu yana sesli asistana birçok yeni özellik ekleyerek onu çok şey yaptı. daha işlevsel. Samsung bu hafta şapkasına bir tüy daha ekledi. tanıtmak çoğumuzun kullanmak isteyeceği bir dizi yeni özellik.

Güncelleme şu anda Bixby kullanıcılarına sunuluyor ve bu ayın sonuna kadar kullanıma sunulması tamamlanacak ve bir dizi yeni özelliğe sahip olacak. “Bixby Metin Araması” ile başlıyoruz. bu özellik, İngilizce’nin baskın dil olduğu pazarlar içindir ve bu özelliği kullanmayı bilmiyorsanız, telefon aramalarını cevaplayabilir ve metin girişinize göre Bixby’nin arayanla konuşmasına izin verebilirsiniz.

Buna ek olarak aynı özellik devam ediyor ve metin girişinde arayanın sesini okumanız için çeviriyor. Bu özellik bir erişilebilirlik katmanı eklese de, telefon görüşmelerinin hayranı olmayan kişiler için mükemmel bir araçtır.

Samsung ayrıca “Bixby Custom Voice Creator” adlı ve adından da anlaşılacağı gibi başka bir özellik daha tanıttı. Yeni özellik, kullanıcı tarafından söylenen bir dizi cümleyi alır ve ardından devam eder ve sesinizi ve tonunuzu oluşturmaya başlar. Tüm bunlar yapay zeka aracılığıyla yapılıyor ve bu özellik, biz Samsung kullanıcılarının çoğu için bir sonraki büyük şey gibi görünse de, özellik şu anda Kore pazarıyla sınırlı.

Son olarak Bixby, sesli asistanı kullanma deneyimini daha iyi özelleştirmenize olanak tanıyan özel sıcak kelimeler alıyor.

Dürüst olmak gerekirse, kendimi en son ne zaman Bixby kullanırken bulduğumu hatırlamıyorum ama ses yardımcısına yönelik tüm yeni özelliklere dayanarak, uygulamaya geri dönüp tüm yeni özellikleri denemek için harika bir zaman olduğunu düşünüyorum. Son güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17