Blizzard geliştiricileri, Overwatch 2’den Junkrat ve Cassidy’nin, oynaması ücretsiz çok oyunculu oyununda kahraman dengesini geliştirmeye devam etmeyi amaçladıkları için yeniden işleme doğrultusunda olduklarını söylüyor. Topluluktan gelen soruları yanıtlayan ekip ayrıca, doğmadan öldürmeyi azaltmak için yapılan değişikliklerden, kahraman sayaçlarının öneminden ve Overwatch 2 3. sezon başlarken yeni bir Brigitte ultisinin geliştirilmesinden bahsediyor.

Overwatch 2, Cassidy’nin ikonik flashbang bombasını ortadan kaldırdı ve ekip, devam oyunu için kalabalık kontrol araçlarını kaldırdı ve yerine kovboyun yeni manyetik bombasının saf hasarını koydu. Baş kahraman tasarımcı Alec Dawson, manyetik el bombasının “yaptığı şey açısından oldukça düz” olduğunu kabul ediyor ve yetenekte bir değişiklikle “kaybedilen sinerjinin bir kısmını geri getirmeyi” umuyor. “Flaş patlaması gibi tam sersemletme modunda olmayacağız,” diye güvence veriyor oyunculara, ancak elden geçirilen beceri “ya Cassidy’nin daha fazla atış yapmasını sağlayacak ya da yeni keşfedilen bir fayda sağlayacak.”

Dawson, yakın tarihli bir Junkrat nerfi, Aussie patlayıcı uzmanının kazanma oranında önemli ölçüde düştüğünü gördü, ancak “donanımında daha fazla sorunlu nokta olduğunu anlıyoruz” diyor. Ekibin aklındaki büyük bir değişiklik, duvardan sektikten sonra el bombalarının isabet kutusunu azaltmaktır; bu, cezasız bir şekilde köşelerde aralıksız atış yapmasını zorlaştırır. Bu değişikliğin biraz ek teknoloji gerektireceğini açıklıyor, bu nedenle şu anda “birden çok ekibi içerdiğinden herhangi bir zaman çizelgesi” yok.

Dawson ayrıca, dengeleme ekibinden tasarımcılara, ardından QA’ya ve uygulanmadan önce canlı operasyonlara giden bir taşıma bandı boyunca düzeltmelerle değişiklik yapma sürecindeki perdeyi biraz kaldırıyor. Brigitte’in yaklaşan nihai yeniden çalışması dahil olmak üzere daha karmaşık revizyonları ele alıyor, VFX, modelleme ve ses ekiplerinin katılımını tartışıyor, ancak gerçek yetenek hakkında çok fazla bilgi vermiyor. “Bu süreç bir aydan altı aya kadar sürebilir, bu yüzden ileriye bakmalıyız.”

Değişiklik bekleyen başka Overwatch 2 kahramanları var mı? Dawson, “Şu anda bu soruları Sombra ve Roadhog için soruyoruz,” diyor ve ekliyor: “Elimizdekiler dahilinde arzu edilen oynanışı çözemezsek, sonra kahramanda yepyeni bir şey için yer olup olmadığını soracağız. ” Yukarıdaki tartışmaya göre, “herhangi biri için yeni yetenekler yaparsak, bunun biraz zaman alacağını” belirtiyor.

Objektif bir yakalamadan sonra spawn öldürme ve yeniden yumurtlama da potansiyel bir ‘acı noktası’ olarak ele alınır. Sistem tasarımcısı Gavin Winter, Overwatch 2’deki daha küçük kahraman sayısının bu sorunları daha büyük hale getirdiğini ve halihazırda geri adım atan oyuncular için özellikle sinir bozucu olabileceğini belirtiyor. Ekibin “4. sezon için bu sorunlara bir çözüm üzerinde çalıştığını” belirtiyor.

Son olarak Dawson, ekibin temel tasarım sütunlarından biri olan ve “Karşı Oyun Akılda” adını verdiği konudan biraz bahsediyor. Yeni kahramanların “açık güçlü ve zayıf yanlarının yanı sıra durum için bir alana” sahip olması gerektiğini vurguluyor. Baş denge tasarımcısı Josh Noh, Kiriko’nun temizliğinin ona sunacağı ek gücü tahmin ettikleri için, Overwatch 2’ye giden Roadhog meraklılarını uzak tutan ekibin bir örneğini veriyor.

Ancak Dawson, “son zamanlardaki kahramanlarımızdan bazılarının, güçlerini dengelemek için bu zayıflıklar olmadan lansman sırasında pek çok şeyi iyi yapıyor olabileceğini” kabul ediyor. O vurgular yeni kahramanlar yaratırken çeşitli oyun tarzlarının ve karmaşıklık düzeylerinin önemli olduğunu ve ekibin “sağlıklı bir oyun tarzı karışımı olması için” belirli bir yıl boyunca üç kahraman sürümünü dengelemeyi umduğunu söylüyor.

Şimdilik, 3. sezondaki en iyi karakterlerin kimler olduğunu görmek için Overwatch 2 seviye listemize bir göz atın. En yüksek performansta oynadığınızdan emin olmak için en iyi Overwatch 2 ayarlarına ve çok daha fazlasına sahibiz. Tüm nişancılık tutkunları için PC’deki en iyi FPS oyunlarından biri.oyun-2