Yapay zeka ile güçlendirilmiş yeni Bing, geçtiğimiz günlerde Microsoft tarafından tanıtıldı. Ancak, az sayıda olmasına rağmen, kullanıcılar ona erişir erişmez, sorunlar vurgulanmıştır.

Özellikle Microsoft, uzun sohbet oturumlarının modelini karıştırdığını fark etti. Bu nedenle geçen Cuma günü bu seansları kısaltma kararı aldı.

Bu Salı, şirket yine değişti bu seansların sınırları ve bu sefer daha iyisi için.

günde 60 kedi

Chatbot konuşma sınırı, oturum başına 5 tur ve günde 50 sohbetten, oturum başına 6 tur ve günde 60 sohbete yükselecek. Bu, Microsoft’un yakında 100 sohbetlik bir sınıra ulaşmayı hedeflediği genişlemede ilk adımdır.

Geçen haftaki kısıtlama, Bing’in sohbet robotuyla konuşmayı çok zorlaştırdı. Özellikle, ikincisi çoğu teknik istek için işe yaramaz hale geldi – örneğin, ondan belirli bir biçimde kod veya metin yazmasını istemek imkansızdı. Ancak, ChatGPT’nin ünlü olduğu şey budur.

Bu ilk uzantı, sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, Bing’deki normal aramalar artık toplam sohbet sayınıza dahil edilmeyecektir. Bu, chatbot ile anlamlı ve üretken bir görüşme yapmak için size daha fazla alan sağlayacaktır.

Dahili olarak denenmemiş kullanım durumları

Microsoft, uzun, dolambaçlı sohbet oturumlarının dahili olarak test edilmesi gerekmediğini belirtti. Bu nedenle, genel halkın kullanımı ve geri bildirimleri, şirketin chatbot’u hakkında daha fazla bilgi edinmesi için yararlı olmuştur.

Microsoft, “Aslında yeni Bing’in sınırlı sayıda test uzmanı tarafından kullanılmasını istememizin nedeni de bu; üründen öğrenebileceğimiz ve ürünü geliştirebileceğimiz alışılmadık kullanım durumlarını bulmak.”

Teknoloji devi ayrıca, kullanıcıların tartışmanın tonunu seçmesine izin verecek yeni bir özelliği test etmeye başladığını da duyurdu: o zaman kesin, özlü veya dengeli bir cevap arasında seçim yapmak ve hatta daha yaratıcı bir cevap seçmek mümkün olacak. veya konuşkan.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15