Google’ın, Chrome tarayıcısı için kullanıcıların etkin sekmeleri hızlı bir şekilde kapatmasına izin verecek yeni bir kısayol üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Yeni kısayolun, kullanıcıların sekmeleri çift tıklatarak kapatmasını sağlayan bir fare girişi olması muhtemeldir. Şu anda tarayıcı, kullanıcıların açık sekmeleri yalnızca sekmedeki “X” işaretini tıklayarak veya Ctrl+W klavye kısayolunu kullanarak kapatmasına olanak tanır. Son zamanlarda, Google’ın tarayıcısı, aktif oturumlar sırasında güç tüketimini azaltmak ve performansı artırmak için Bellek ve Enerji Tasarrufu modlarını kullanıma sundu.

göre bir rapor Android Polisi tarafından aracılığıyla Twitter kullanıcısı Leopeva64, Google Chrome yakında çift tıklama ile sekmeleri kapatmanıza izin verecek. Chrome, en son Chromium kaynak koduna yeni bir “Çift Tıkla Sekmeyi Kapat” bayrağı ekledi. Rapor, kullanıcıların yakında fareleriyle çift tıklayarak etkin sekmeleri hızlı bir şekilde kapatabileceklerini söylüyor. Özellikle, özellik şu anda geliştirilme aşamasındadır ve yakında kullanıma sunulması beklenmektedir. Bu özellik, Microsoft Edge’in sekmeleri orta fare tuşuyla tıklayarak kapatma yeteneğine benziyor gibi görünüyor.

Chrome kullanıcıları artık aktif olan sekmeleri sekmelerin üzerindeki “X” simgesine tıklayarak kapatabiliyor. Aynısını yapmak için Ctrl+W klavye kısayolunu da kullanabilirler.

Bu arada Google, Mac, Windows, Linux ve Chromebook’lar için Chrome 110’a geniş çapta iki yeni Bellek ve Enerji tasarrufu modu sundu. Özellikler ilk olarak Aralık 2022’de kullanıma sunuldu. Bu modlar, etkin sekmelere öncelik verir ve belleği boşaltmak ve güç tüketimini azaltmak için arka plan etkinliklerini sınırlar.

Google’a göre Destek sayfası, Bellek Tasarrufu ve Enerji Tasarrufu modları varsayılan olarak etkindir ve kullanıcılar Chrome’un ayarlarına giderek bu modları devre dışı bırakabilir. Modlar, kenar çubuğundaki Performanslar sekmesinde bulunur. Bellek tasarrufu modu kullanıcıların bellek kullanımını azaltmalarına ve etkin olmayan sekmeleri devre dışı bırakarak etkin sekmeleri sorunsuz çalıştırmalarına yardımcı olurken, Enerji tasarrufu modu pil ömrünü artıracaktır.


OnePlus 11 5G, şirketin başka birçok cihazın da piyasaya sürüldüğü Cloud 11 lansman etkinliğinde piyasaya sürüldü. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de bu yeni telefonu ve OnePlus’ın tüm yeni donanımlarını tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.

6.000mAh Pilli Infinix Smart 7 Hindistan’da Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Özellikler

Günün öne çıkan videosu

Xiaomi-Leica Ortaklığının Başkanları ile Röportaj

genel-8