Yönetmen Peyton Reeds’in Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania Başkanlar Günü tatili için şimdiye kadarki en iyi gösterilerden biri olan ve Marvel’ın gösterişten uzak serisi için açık ara en büyük başlangıç ​​olan 120 milyon dolarlık dört günlük açılışa ulaşan filmle yurt içi gişe çıkışında kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı.

Yine de Paul Rudd-Evangeline Lilly serisinin üçüncü bölümü, Marvel’ın 5. Aşama’yı başlattığı ve fetheden kahraman Bob Iger’in Walt Disney Co. Yüzde 47 reyting alan film, Ebediler (2021) Marvel’in en düşük Rotten Tomatoes skoru için ve belki daha açıklayıcı bir şekilde, izleyicilerden bunu yapan birkaç Marvel oyunundan biri olan B CinemaScore kazandı.

İlkinden beri Demir Adam 2008’de Marvel Sinematik Evreni’ni başlatan Kevin Feige’in Marvel Stüdyoları, Hollywood’u kıskandırdı. MCU, seçim çerçevesi liderliğindeki dünya çapında 28,5 milyar doları aşan bilet satışlarıyla tüm zamanların en çok hasılat yapan film serisidir. İntikamcılar franchise.

Yıllar boyunca, MCU filmleri izleyicilerden neredeyse her zaman parlayan CinemaScore notları aldı ve başlıkların yaklaşık yüzde 70’i izleyicilerden A CinemaScore veya bunun bazı varyasyonları (A+, A ve A-) kazandı.

Son yıllarda bu değişiyor. B veya B+ alan beş filmden (hiçbiri B- veya altı almamıştır) dördü Marvel’in en son altı fotoğrafı arasındadır. Son parti arasında, kuantum Ve Ebediler B ile en düşük sırada yer alırken, 2022 girişleri Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü Ve Çılgınlığın Çoklu Evreninde Doctor Strange her biri bir B+ aldı. (İlk Karınca adam A CinemaScore kazandı ve ikincisi A- aldı.)

B aralığında CinemaScore kazanan beşinci MCU filmi 2011’di. Thor (B+). Başka bir deyişle, sonraki 21 MCU filmi Thor hepsi A kategorisine girdi.

Bu, Marvel’in 2021-22’yi kapsayan 4. Aşama sırasında teatral olarak ve akışta baş döndürücü 18 proje yayınlamasının ardından gelen endişe verici bir istatistik.

Rakip bir stüdyo yöneticisi, “Marvel serisinin yorgunluğu hakkında endişelenmeye başlamalısınız” diyor.

5. Aşama ciddi bir şekilde başlarken, Marvel çıkışını yavaşlatmak için adımlar atıyor. Harikalar yazdan Kasım ayına kadar ve TV şovlarını yayıyor. sıradaki Galaksinin Koruyucuları Vol. 32 Mayıs’ta sona erecek.

CinemaScore, Las Vegas merkezli şirket anketlerinin bir Cuma gecesi ülke çapındaki sinemaları seçmesi nedeniyle eski bir muhafızdır, ancak skor hala Hollywood stüdyoları tarafından dikkatle izlenmektedir. Daha yeni bir buluş olan PostTrak, ülke genelinde yüzlerce sinemayı araştırıyor. Karınca Adam 3 verilere erişimi olanlara göre, PostTrak’ta sağlam çıkış puanları aldı. Ve Rotten Tomatoes’daki seyirci puanı ilk iki filmle eşit, yani yüzde 80, birinci taksit için yüzde 84 ve ikinci taksit için yüzde 85.

Büyük sınav, filmin ikinci haftasonunda ne kadar düştüğünü görmek olacak. Geçen yaz, Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü B+ CinemaScore aldıktan sonra yaklaşık yüzde 68 düştü.

ComScore gişe analisti Paul Dergarbedian, Marvel markasının “4. ve Marvel Sinematik Evreni için daha büyük şeyler gelecek.”

için pazarlama kuantum Jonathan Majors’ın kötü adamı Kang’a odaklandı ve izleyicileri “yeni bir hanedanın başlangıcına tanık olmaya” davet etti – Kang odaklı hanedana bir selam. Yenilmezler: Kang Hanedanı 2 Mayıs 2025 tarihli. Majors, izleyicileri ve eleştirmenleri kazanan, filmin öne çıkan bir özelliği olarak kabul edildi.

dördüncü bir taksit Karınca adam söz konusu değil ve rakip stüdyo yöneticileri bile düşünüyor Karınca Adam 3 küresel olarak 700 milyon dolara yaklaşabilir (hassas noktalardan biri, 19.2 milyon dolarla kasvetli bir başlangıç ​​yaptığı Çin’dir). 2015 yılında ilk Karınca adam ilk üç günlük hafta sonu boyunca yurt içinde 57,2 milyon dolara çıktı – herhangi bir MCU teklifinin en düşük başlangıcı – dünya çapında 519,3 milyon dolar kazanma yolunda. Üç yıl sonra, Karınca Adam ve Yaban Arısı Kuzey Amerika’da 75,8 milyon dolarla başladı ve dünya çapında 622,7 milyon doları aştı. Quantumania’nın üç günlük taşıma, selefinden yaklaşık yüzde 40’lık bir artışla 105.5 milyon dolardı.

Sırasında kuantum Eleştirmenlerin ilgisini çekmemiş olsa da, katılım, kötü eleştirilerin katılımı engellemediğini gösteriyor.

Boxoffice pro’dan baş analist Shawn Robbins, “Kritik başarıya sahip olmak harika olsa da, sinema biletleri için ödeme yapan daha geniş tüketici tabanının ne düşündüğüne kıyasla bu ikincil bir faktör” diyor. “Bu belki de ailelere hitap eden böyle bir film için daha doğru.”sinema-2