Bir ofis binasının camlarında Amazon logosu görülüyor.

Fotoğraf: dvoevnore (Doğrulanmış)

Amazon çalışanları dilekçe veriyor CEO Andy Jassy, ​​anlaşmasını iptal edecek göreve iade yetkisi ve uzaktan çalışma konusundaki yüzünü sesleniyorum. Jassy’ye Salı günü geç saatlerde gönderilen bir dilekçedeAmazon çalışanları, şirketin liderlerine olan güvenlerinin “paramparça edildiğini” söyledi.

Jassy işçilere söyledikten sonra hafıza Geçtiğimiz Cuma günü, 1 Mayıs’tan itibaren işçilerin haftada en az üç gün ofise dönmelerinin bekleneceği duyurusu üzerine çalışanlar, fikrini değiştirmesi için seferberliğe başladı. Ekim 2021’den beri, Amazon vardı yöneticilerin çalışanların ofiste ne sıklıkta olması gerektiğini belirlemesine izin verdi. CNBC’ye göre hayal kırıklığı çalışanlar şu anda Jassy’ye ve Amazon yönetim ekibinin diğer üyelerine, uzaktan çalışma ve esnekliğin korunmasını talep eden bir dilekçe hazırlıyor ve RTO politikasının konum esnekliğini planlayan çalışanların yaşamlarını etkileyeceğinin altını çiziyor.

Çalışanlar, “Birçok çalışan bu ifadelere güvendi ve işverenlerinin onları ofise dönmeye zorlamayacağı bir hayat planladı” diye yazdı. İçeriden. “RTO yetkisi, Amazon liderlerine olan güvenlerini paramparça etti.”

Dilekçenin bir taslağı, Jassy ve Amazon’un yönetici ekibinden şirketin ofise dönüş planlarını iptal etmelerini ve “çalışanların isterlerse ekipleri ve iş rolleri gereği uzaktan veya daha esnek bir şekilde çalışmasına izin veren” yeni bir politika oluşturmalarını istiyor. izinler.”

Dilekçeye ek olarak, 14.000’den fazla işçi, uzaktan çalışmayı savunmak ve şirketin planları hakkındaki endişelerini dile getirmek için dahili bir Slack kanalına katıldı. CNBC bildirdi.

Gizmodo, Çarşamba günü çalışanın Jassy’nin planlarına itirazı hakkında yorum yapmak için Amazon’a ulaştı, ancak yayınlanma tarihine kadar bir yanıt alamadı.

Notta, Jassy dedi ki Amazon’un yönetim ekibinin, pandemi süresince neyin “optimal” olduğunu düşündüğü konusunda fikrini değiştirdiğini. CEO, ofiste olmanın çalışanların Amazon kültürünü “özümsemelerine” ve daha kolay ve daha etkili yollarla işbirliği yapmasına olanak tanıdığını belirtti. Aynı zamanda insanların birbirlerinden öğrenmelerini sağladı ve daha büyük takım bağlantılarını teşvik etti, dedi.

“Binlerce çalışanı dünyanın dört bir yanındaki ofislerimize geri getirmek kolay değil, bu yüzden bu işi yapması gereken ekiplere bir plan geliştirmeleri için biraz zaman tanıyacağız. İlk başta mükemmel olmayacağını biliyoruz, ancak gayrimenkul ve tesis ekiplerimiz kırışıklıkları düzelttikçe ofis deneyimi önümüzdeki aylarda (ve yıllarda) istikrarlı bir şekilde gelişecek,” dedi Jassy.

Herkesin haftada üç gün ofiste olması gerekmeyeceğini, ancak istisnaların sınırlı olacağını belirtti. Genel olarak Amazon, ofise dönüşün nasıl işleyeceği hakkında pek fazla ayrıntı vermedi ve çalışanlarına önümüzdeki haftalarda planlarını tamamlayacağını söyledi.genel-7