Başbakan Narendra Modi ve Singapurlu mevkidaşı Lee Hsien Loong, Salı günü Hindistan’ın Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) ile Singapur’un PayNow arasındaki sınır ötesi bağlantının lansmanına ve bağlantısına tanık olacak.

Her iki ülkenin bu iki ödeme sisteminin birbirine bağlanması, her iki ülkede ikamet edenlerin sınır ötesi havalelerin daha hızlı ve daha düşük maliyetli transferine olanak sağlayacaktır.

Fırlatma Salı günü saat 11:00’de planlanıyor ve video konferans yoluyla gerçekleştirilecek.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das ve Singapur Para Otoritesi (MAS) Genel Müdürü Ravi Menon lansman etkinliğine başkanlık edecek.

Hindistan, fintech inovasyonu için en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olarak ortaya çıktı.

Başbakan Narendra Modi liderliğindeki hükümet, Hindistan’ın dijital ödeme altyapısının küreselleşmesini sağlamada etkili oldu.

Başbakan Modi’nin temel vurgusu, UPI’nin faydalarının yalnızca Hindistan ile sınırlı kalmamasını, diğer ülkelerin de bundan faydalanmasını sağlamak olmuştur.

Başbakanlık Ofisi yaptığı açıklamada, “Singapur’daki Hint diasporasına, özellikle göçmen işçilere ve öğrencilere, Singapur’dan Hindistan’a anında ve düşük maliyetli para transferi yoluyla yardımcı olacak” dedi.

Bu arada, Hindistan Merkez Bankası, UPI ödeme sisteminin popülaritesini dikkate alarak, Hindistan’a gelen tüm yolcuların ülkede bulundukları süre boyunca ticari ödemeleri için UPI kullanmalarına izin vermeyi teklif etti.

UPI ödeme sistemi, Hindistan’da perakende dijital ödemeler için oldukça popüler hale geldi ve benimsenmesi hızla artıyor.

8 Şubat’ta RBI başkanı, üç günlük para politikası komitesi toplantısının sonucunu tartışırken duyuruyu yaptı.

Başlangıçta tesis, G-20 ülkelerinden “belirli uluslararası havalimanlarına” gelen yolcuları kapsayacak şekilde genişletilecektir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde Samsung, Xiaomi, Realme, OnePlus, Oppo ve diğer şirketlerden en son lansmanların ayrıntıları ve haberleri için MWC 2023 merkezimizi ziyaret edin.genel-8