Mundfish’in atomik kalp bugün piyasaya çıkıyor, ancak geliştiricinin ve Nvidia’nın yıllardır öne sürdüğü bir özelliği yok: ışın izleme. Gözden geçirenlere göre, bir zamanlar Nvidia RTX için bir sonraki amiral gemisi oyunu PC’deki özelliği son dakikada erteledi.

“Geçen hafta aldığımız inceleme yapısında ışın izleme seçeneklerinin olmadığını fark ettim ve eksik bir şey olup olmadığını veya güncelleme yoluyla eklenip eklenmeyeceğini kontrol etmek için oyunun basınla ilişkiler ekibiyle temasa geçtim.” James Archer yazdı Taş Kağıt Av Tüfeği. “Yanıt, yokluklarının bir hata olmadığını ve ‘geliştiricilerin bu lansman sonrası uygulamaya çalışacaklarını’ doğruladı. İyi o zaman!”

Oldukça şok edici: Nvidia dahil atomik kalp RTX 20 serisini piyasaya sürdüğü 2018’den bu yana önemli basın etkinliklerindeki açılış konuşmalarında. Nvidia ve Mundfish, yaklaşık dört buçuk yıl önce Gamescom’da oyunun yansımalarını ve ışıklandırmasını gösteriyor:

Nvidia gösterdi CES 2019’da benzer bir demo dahil olmak üzere oyunu tanıtmaya devam etti. oyuna “özel” bir bakış atmak geçen ay hem RT hem de DLSS 3 ile 4K’da çalışıyor.

Bir röportajda ile WCCFTech 9 Şubat’ta yayınlandı, Mundfish kurucusu ve atomik kalp yönetmen Robert Bagratuni, alternatif bir evren Sovyet ütopyasında geçen oyunun “konsollar şimdilik RT’yi desteklemeyecek, ancak oyuncularımıza mümkün olan en iyi ve en optimize görsel deneyimi sunmaya çalışıyoruz” dedi. Ancak Bagratuni, PC versiyonu hakkında herhangi bir şey söylemedi.

Oyunun neden ışın izleme olmadan başladığı konusunda yalnızca spekülasyon yapabiliriz. Belki de Mundfish potansiyel performans konusunda endişeliydi, ancak bazı geç çıkan hataların sorunlara neden olmuş olması da olasıdır.

Nvidia’nın küresel halkla ilişkiler direktörü Bryan Del Rizzo, “Atomic Heart harika görünen bir oyun ve Mundfish’in başardıklarından çok memnunuz” dedi. Tom’un Donanımı. Tüm ışın izleme sorularının Mundfish’e yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

atomik kalp Nvidia’nın diğer bazı teknolojileriyle piyasaya sürüldü. Kendi kopyamızdaki ayarları araştıran GPU editörü Jarred Walton, DLSS, Reflex ve Frame Generation için ayarlar buldu. DLSS aynı zamanda RTX özellik setinin bir parçası olduğundan, bu teknik olarak oyunu Nvidia’nın “RTX Açık” kategorisinin bir parçası olarak tutar… ancak çok sayıda parlak yansıma, gölge vb.

Oyunun beş ön ayarı vardır: Atomik, Ultra, Yüksek, Orta ve Düşük. Farklılıklar, hareket bulanıklığı, kenar yumuşatma, animasyon kalitesi, gölgeler, ortam perdelemesi, nesne sayısı, hacimsel sis, dokular, model kalitesi ve bitki örtüsü yoğunluğu seçeneklerini içerir.genel-21