Quantic Dream’in Çinli oyun yayıncısı NetEase tarafından satın alındığı geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Bu, şirketi Detroit: Become Human, Beyond: Two Souls ve Heavy Rain oyunlarının arkasında NetEase’in bir yan kuruluşu olan ilk Avrupa stüdyosu konumuna getiriyor. Bu aynı zamanda NetEase’in küresel planları için ilk adımı temsil edecek.

Bugün erken saatlerde, Insider Gaming bu satın alma işlemiyle ilgili yeni bilgiler keşfetti. Kaynaklarına göreNetEase, Quantic Dream’i yaklaşık 100 milyon Euro’ya satın aldı. Ayrıca kaynaklar, Kurucu ve CEO David Cage’in aile üyeleriyle birlikte Quantic Dream’de %51 hisseye sahip olduğunu, yani alacağı ödemenin muhtemelen 50 milyon avro civarında olduğunu ortaya çıkardı.

Geçen yılın Ağustos ayında VentureBeat, satın almanın arkasındaki nedenlerle ilgili olarak Quantic Dream ile görüştü. Şirket (hem NetEase hem de Quantic personeli tarafından yapılan birkaç açıklamayla), anlaşmanın şirketin vizyonunu hızlandırmaya ve yeni başlıklar oluşturmaya yardımcı olmak için var olduğundan bahsetti. Bu, Quantic Dream’in Star Wars oyunu Star Wars Eclipse’i geliştirmekte zorlandığını belirten Insider Gaming kaynakları tarafından daha da destekleniyor.

NetEase, Bungie’ye yapılan 100 milyon $’lık yatırım, Behavior Interactive’deki stratejik yatırım ve Nagoshi’s ve Seattle merkezli Jar of Sparks gibi yeni stüdyoların açılışı arasında üçlü A oyun yapımına olan yatırımlarını istikrarlı bir şekilde artırdı. Suda’s Grasshopper Manufacture’ın satın alınması.

Bunun gibi bir satın alma, bu son yatırım için ileriye doğru atılmış bir başka adım gibi görünüyor. Ancak, ilk ortaya çıkışından bu yana fazla bilgi almayan bir oyun olan Star Wars Eclipse’in sorunlu gelişimiyle ilgili olarak kesinlikle bazı şeyleri perspektife koyuyor. Kaynaklara göre 100 milyon Euro’nun PACTE yasası nedeniyle “kolayca hesaplanabilir” olduğu söylendi.

Quantic Dream, bahsi geçen Star Wars projesine ek olarak Parallel Studio’nun anlatı macera oyununu da yayınlıyor. dalgaların altında. Bu hikayeyle ilgili gelişmeleri takip edeceğiz, bu yüzden bizi izlemeye devam ettiğinizden emin olun.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17