Potansiyel müşteriyle e-posta yoluyla iletişim kurarken, iş değerini belirlemek için nitel verilere sahip olmak önemlidir. Bunu yapmak için LinkedIn’de bulunan bilgileri kullanmak mümkündür. Bu tam olarak piyasadaki bazı araçların sunduğu şeydir, örneğin Ters Temas. Basit bir e-posta adresinden potansiyel bir kişinin LinkedIn profilini bulmayı mümkün kılar. Amaç: zaman ve kaynak ayırmaya değip değmeyeceğini anlamak için bilginizi geliştirmek.

Potansiyel müşterileriniz hakkında stratejik veriler elde edin

Bir arama motorunda olduğu gibi, potansiyel müşterinizin e-posta adresini bu amaç için sağlanan çubuğa girmelisiniz. Ters Kişi daha sonra bazı bilgilerle birlikte ikinci kişinin LinkedIn profiline genel bir bakış görüntüler: soyadı, ad, pozisyon, şirket, e-posta, bağlantı sayısı, konum… Kişi hakkında daha fazla bilgi edinmek için, üzerine tıklamak mümkündür. Sizi profesyonel sosyal ağa yönlendirecek olan “LinkedIn’de Gör” düğmesi. En önemli veriler toplanır ve otomatik olarak güncellenir.

aynı kategoride

Zoom, hibrit çalışma platformunu genişletmeye devam ediyor
ters temas çizimi

Resim: Ters Temas.

ters temas çizimi

Resim: Ters Temas.

Bilgilerin sürekli güncellenmesi ve kullanıma hazır olması için bunları CRM’inizle entegre etmeniz mümkündür. Ayrıca, kişi listeniz CSV biçiminde doğrudan araca indirilebilir. Zapier gibi entegrasyonlar gibi bir API de sunulmaktadır.

Reverse Contact aracılığıyla toplanan veriler, bir kontağın ticari değerini ve ona zaman ve enerji harcamaya değip değmeyeceğini daha net görmenizi sağlayacaktır. Bu anlamda, araç, pazar araştırması ve işe alım süreçlerinde olduğu kadar potansiyel müşterileri nitelendirmek için de kullanılabilir. Potansiyel bir aday, deneyimleri ve nitelikleri hakkında gerekli tüm bilgileri alacaksınız.

Aracı kullanımınızda zaman kazanmak için uzantıyı yüklemek mümkündür. Kişinin LinkedIn profili daha sonra doğrudan Gmail’de görüntülenir.

Son olarak, Reverse Contact’ın tamamen GDPR uyumlu olduğunu belirtmek önemlidir. Çözüm, zaten sahip olduğunuz kişi dosyalarını zenginleştirmenize yardımcı olur. Hiçbir bilgi satın alınmaz veya satılmaz.

Fiyat tarafında, araç ayda beş kişi sınırı ile ücretsiz olarak denenebilir. Daha fazla olanak için Reverse Contact, ayda beş yüz kişi, API erişimi, tüm profil verilerinin çıkarılması, entegrasyonlar ve sohbet desteği dahil olmak üzere aylık 29 ABD dolarından başlayan bir plan sunar. Daha büyük ihtiyaçları olan şirketler için başka lisanslar mevcuttur.genel-16