Karınca Adam ve Yaban Arısı: Quantumania’iğnesi çalışıyor.

2023’ün ilk stüdyo etkinlik fotoğrafı olan Marvel Studios ve Disney’in bağımsız süper kahraman serisinin üçüncü filmi, üç gün için 104 milyon dolar dahil olmak üzere, Başkanlar Günü gişesinde 118 milyon dolarlık serinin en iyi yurtiçi çıkışına gidiyor. Tahminler Pazartesi günü güncellenecektir.

Yurtdışında Marvel filmi, 238.3 milyon dolarlık erken bir küresel başlangıç ​​için 121.3 milyon dolar topladı. Ağrılı noktalardan biri, filmin önceki iki taksitten çok daha az olan 19,2 milyon dolar topladığı Çin’di. O zamandan beri Orta Krallık’ta günlük ve güncel olarak vizyona giren ilk Marvel ve Disney filmi. Yenilmezler: Oyunsonu 2019’da ve markanın parlaklığını kaybetmiş olabileceği veya Hollywood süper kahraman ücretlerine yönelik genel iştahın azaldığına dair endişeler var (DC’nin yaklaşan Shazam! Tanrıların Öfkesi önemli bir test olacaktır).

Kuzey Amerika’da, benzer üç günlük sayıları karşılaştırırken, Karınca Adam 3 Kötü eleştirilere ve izleyicilerden gelen soğuk bir B CinemaScore’a rağmen son filmden yüzde 37 gibi etkileyici bir farkla açılışını yaptı.

İlk Karınca adam ilk üç günlük hafta sonu boyunca yurt içinde 57,2 milyon dolara çıktı – herhangi bir MCU teklifinin en düşük başlangıcı – dünya çapında 519,3 milyon dolar kazanma yolunda. Üç yıl sonra ikinci film, Karınca Adam ve Yaban Arısı, dünya çapında 622,7 milyon dolara çıkmadan önce Kuzey Amerika’da 75,8 milyon dolarla başladı. İki film için önizleme kazancı sırasıyla 6 milyon dolar ve 12 milyon dolardı.

Üç film, yönetmen Peyton Reed’i oyuncular Paul Rudd ve Evangeline Lilly ile yeniden bir araya getiriyor. Kadroda ayrıca Michael Douglas, Michelle Pfeiffer, Jonathan Majors, Kathryn Newton, Bill Murray, Katy O’Brian, William Jackson Harper, James Cutler ve David Dastmalchian yer alıyor.

için bir meydan okuma kuantum: Rotten Tomatoes’ Tomatometer şu anda yüzde 48, Marvel Sinematik Evrenindeki en kötü ikinci film. Ebediler (yüzde 47) ve özellikle 2012’ler için Tomatometer sıralamasının gerisinde Karınca adam (yüzde 83) ve 2015’ler Karınca Adam ve Yaban Arısı (yüzde 87). Genel olarak konuşursak, erkekleri çarpıtan süper kahraman ücreti, diğer türlere göre kötü bildirimlere karşı daha bağışıktır.

İzleyiciler de daha az hevesli – ya da en azından CinemaScore tarafından ankete katılanlar. Sinemaseverler, filme ilk kez A’ya kıyasla B Sinema Puanı verdi. Karınca adam ve ikincisi için A-. Rotten Tomatoes’daki izleyici puanı, ilk ikisinin puanı ile aynı aralıkta.

Siyah Panter Dört günlük brüt 242,2 milyon dolar hasılatla Başkanlar Günü tacını elinde tutmaya devam ediyor. Deadpool 152,2 milyon dolar ve Grinin Elli Tonu (93 milyon $), enflasyona göre ayarlanmamış.

İlk 10 listesinde başka bir yerde, Avatar: Suyun Yolu yurt içinde 6,1 milyon dolarla 2 numarada kaldı ve geçti titanik küresel gişede enflasyona göre ayarlanmamış tüm zamanların 3 numaralı filmi olacak.

Magic Mike’ın Son Dansı, şimdi ikinci haftasonunda, dört gün için tahmini 6,3 milyon dolar ve 5,4 milyon dolar ile üçüncü oldu. Film, toplam 3.034 konum sayısı için 1.538 sinema ekledikten sonra yüzde 35’ten daha az düştü. Yurtdışında, Channing Tatum 3quel, Pazartesi gününe kadar yaklaşık 39 milyon $’lık küresel çetele için 6.3 milyon $ daha kazandı.

Sağlam aile filmi Çizmeli Kedi: Son Dilek dünya çapında gişede 420 milyon $ sınırını geçerek 7,4 milyon $ ile dört günlük Başkanlar Günü tablosunda dördüncü sırada yer aldı. Kabini çal dört gün boyunca 4,5 milyon dolarla ilk beşi tamamladı.

Karınca Adam 3 tatil haftasonunun tek yeni büyük stüdyo teklifi olabilir, ancak Briarcliff ve Open Road çerçeveyi Liam Neeson suç-gerilim filminin çıkışını yapmak için de kullandı. Marloweüç gün için 1,9 milyon dolar dahil olmak üzere 2,3 milyon dolarlık dört günlük önemsiz bir çıkış tahmin ediyor.

Özel etkinlikler distribütörü Fathom tanıtıldı Winnie the Pooh: Kan ve Bal – yönetmen Rhys Frake-Waterfield’ın mikro bütçeli İngiliz slasher filmi, geçen yıl çocuklukta dövülen önermesiyle viral bir sansasyon haline geldi – Çarşamba ve Perşembe günleri 1.700 ABD sinemasında iki gün boyunca güçlü bir 894.000 milyon dolara ulaştı. Film, lokasyon sayısını 475 lokasyona düşürdüğü için hafta sonu ivme kaybetmeye başladı, ancak yine de yurtiçinde 1.5 milyon $ ile 1.6 milyon $ arasında sevindirici bir toplamla Pazartesi günü sona erecek.

Sony Pictures Classics’ Seul’e dön iki yerde gösterime girdiği için herhangi bir özel film için hafta sonunun en yüksek konum ortalamasına (15.362 $) sahip olmakla övündü. Sony Classics ayrıca tatil hafta sonunu, 4K sürümünü yeniden yayınlamak için kullandı. Çömelmiş Kaplan, Gizli Ejderha 475 sinemada sessiz bir konum için ortalama 375 $ (ayrıca birinci sınıf bir VOD desteği de vardı).

Bu hikaye ilk olarak 18 Şubat sabah 8:10’da yayınlandı.sinema-2