WhatsApp, Android’deki uygulamasında üç yeni özellik ve iyileştirme duyurdu. Bunlar arasında belge başlıkları, daha uzun grup konuları ve açıklamaları, 100 adede kadar medya dosyasını paylaşma seçeneği yer alır. Bu özellikler artık Android için WhatsApp’ın en son sürümünü Google Play Store’dan indiren tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Sosyal medya platformu kısa bir süre önce iOS için WhatsApp’ın test edicilerin aynı anda 100’e kadar medya dosyasını paylaşmasına izin veren bir beta sürümünü piyasaya sürdü ve herhangi bir sohbette aynı anda 30’a kadar medya dosyasının paylaşılmasına izin veren önceki sınırı yükseltti.

Google Play mağazasındaki en son Android için WhatsApp güncellemesinin resmi değişiklik günlüğü bu yeni özellikleri listeledi. Belge altyazıları ekleyebilme, daha uzun grup konuları ve açıklamaları kullanabilme, 100 adede kadar medya dosyasını ve avatarları paylaşma seçeneğini içerir. Bu özelliklerin iOS kullanıcılarına ne zaman sunulacağı hakkında bir bilgi yok. Ancak, yakın zamanda WhatsApp’ın bazı iOS kullanıcıları için bazı testçilerin aynı anda 100 adede kadar medya dosyasını paylaşmasına izin veren bir beta sürümünü kullanıma sunduğu bildirildi.

WhatsApp 100 medya dosyalarını paylaşan android ekran görüntüsü wa media 100

WhatsApp artık aynı anda 100 adede kadar medya dosyasının paylaşılmasına izin veriyor

Belgeleri paylaşırken, kullanıcılar artık tıpkı diğer medya dosyalarında olduğu gibi bunları açıklamak için bir başlık ekleyebilir. Android kullanıcıları artık grupları için daha uzun bir konu ve açıklama da seçebilirler. Şirkete göre, daha önce de belirtildiği gibi, kullanıcılar artık sohbetlerde 100 adede kadar resim ve video paylaşabiliyor, bu da “kullanıcıların tüm albümlerini arkadaşları ve aileleriyle paylaşmalarını kolaylaştırıyor”.

WhatsApp, değişiklik günlüğüne, çıkartma ve profil fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir avatar oluşturarak kendinizi daha net ifade etmenin mümkün olduğunu ekledi. Bu özellik, 36 özelleştirilebilir çıkartma desteğiyle Aralık ayında kullanıcılara sunuldu.

Sosyal medya platformunun, masaüstü, iOS ve Android sürümleri de dahil olmak üzere, kullanıcıların uygulamada “orijinal kalitelerinde” fotoğraf göndermelerine izin vermek için çalıştığı söyleniyor.


OnePlus 11 5G, şirketin başka birçok cihazın da piyasaya sürüldüğü Cloud 11 lansman etkinliğinde piyasaya sürüldü. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de bu yeni telefonu ve OnePlus’ın tüm yeni donanımlarını tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8