El Salvador yakında ABD’nin Teksas eyaletinde potansiyel olarak deneylere başlayabilecek kripto ile ilgili tüm girişimler için bir erişim noktası görevi görecek bir Bitcoin Elçiliği’nin açılışını yapıyor olabilir. Salvador’un ABD büyükelçisi Milena Mayorga, planı görüşmek üzere Teksas Dışişleri Bakan Yardımcısı Jose Esparza ile geçtiğimiz günlerde bir araya geldi. Hem El Salvador hem de Teksas, kripto endüstrisine karşı olumlu bir bakış açısı paylaşıyor ve her iki bölgeden yetkililer, kriptonun benimsenmesini sağlamak için güçlerini birleştirmek istiyor.

ABD’nin en büyük ikinci eyaleti olan Teksas, kripto dostu bir ekosistem geliştirmek için proaktif önlemler alıyor. Ucuz elektrik maliyetleri ve elverişli iklim koşulları nedeniyle Teksas, son zamanlarda kripto madenciliği operasyonları için bir sıcak nokta haline geldi.

Eyalet, kripto madencilerine 10 yıllık bir vergi indirimi, satış vergisi kredileri ve devlet destekli iş gücü eğitimi sunarak daha fazlasını çekiyor. rapor Data Center Dynamics tarafından geçen yıl söylenmişti.

“2022’de El Salvador ve Teksas Eyaleti 1.244.636.983 $ (kabaca Rs. 10.288 crore) tutarında bir ticari alışverişe sahipti. İkinci Bitcoin büyükelçiliğinin açılışını ve ticari ve ekonomik değişim projelerinin genişletilmesini tartıştık,” diyen bir CryptoPotato raporu alıntı Mayorga’nın dediği gibi.

Mayorga’dan resmi bir tweet de gelişmeyi doğruladı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bir finansal özgürlük ve kapsayıcılık aracı olarak Bitcoin’e büyük bahse giriyor.

Kripto para birimleri herhangi bir merkez bankası veya aracı tarafından kontrol edilmediğinden, bu dijital varlıklar aracılığıyla gerçekleştirilen işlemler hızlı, ücretsiz ve bir anonimlik unsuru ile birlikte gelir.

Teksas’tan önce Bukele, geçen yıl Ekim ayında İsviçre’nin Lugano kentinde El Salvador dışındaki ilk Bitcoin Elçiliğini açtı. Ofiste çalışmak ve Avrupa çapında BTC kullanımını savunmak için bir Fahri Konsolos kuruldu.

Şimdilik, lansman zaman çizelgesi ve personel planları da dahil olmak üzere Teksas’taki Bitcoin Elçiliği hakkında ayrıntılı ayrıntılar bekleniyor.


OnePlus 11 5G, şirketin başka birçok cihazın da piyasaya sürüldüğü Cloud 11 lansman etkinliğinde piyasaya sürüldü. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de bu yeni telefonu ve OnePlus’ın tüm yeni donanımlarını tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8