Arkane Studios, IGN Fanfest 2023’te, dört oyuncuya kadar isteğe bağlı işbirliğine sahip yakında çıkacak açık dünya birinci şahıs nişancı oyunu Redfall için yeni bir genişletilmiş oynanış ve dünya keşif fragmanı getirdi.

Yeni görüntüleri sunmanın ötesinde, geliştirici ayrıca Yapım Tasarımcısı Ben Horne’un Redfall hakkında konuşmasına izin verin. İşbirliğinden bahsetmişken Horne, bunun serbest olacağını, yani oyuncuların birbirlerinden bağımsız olarak istedikleri yere gitmekte özgür olacaklarını söyledi. Ancak, yakın durmazlarsa bir tutkunu kaybederler.

Oyuncuların arkadaşlarınızla nasıl oynamak istediğinizi ifade etmelerini sağlayan gerçekten çok harika bir sistem. İstemiyorsan hep birlikte kilitli olmak zorunda değilsin. Ama bir faydası var. İnsanları bir araya gelmeye teşvik ediyoruz.

Horne daha sonra Redfall’ın Arkane’nin şimdiye kadar yaptığı en büyük ve en iddialı ortam olduğunu iddia etti.

Bununla Arkane’nin DNA’sında sevdiğimiz şeyleri, geçmişteki oyunlarımızla ilgili gerçekten takdir ettiğimiz şeyleri korumak istediğimizi biliyorduk: çevresel hikaye anlatımı, dünyanın yaşanmış gibi hissettirmesi için dünyada güçlü bir anlatım türü. içinde, kurtarılmaya değer hissediyor. Ve bu kadar büyük bir açık dünya yaratmak için bu zorluğu üstlenirken, oyuncuların girdiği her evde veya markette okunabilir ürünler olduğundan emin olmak istedik.

Yapım Tasarımcısına göre, irfana tamamen kapılmak isteyen oyuncuları memnun edecek binlerce okunabilir not ve günlük olacak.

Redfall, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinde, yanlış giden bir bilim deneyinden doğan bir vampir lejyonunun güneşi kapattığı ve nüfusu dış dünyayla bağlantısını kestiği kurgusal bir adada geçiyor. Oyuncular, her biri farklı silahlar ve yeteneklerle donatılmış dört kişilik bir ekipten hayatta kalanlarını seçebilecek ve ya vampirlerle tek başına mücadele edebilecek (geliştiricilere göre klasik bir Arkane deneyimi olacak) ya da arkadaşlarla grup kurabilecek.

En az iki geleceğin kahramanının lansmandan sonra geleceği doğrulandı. Redfall, 2 Mayıs’ta PC (Steam, Epic Games Store, Microsoft Store) ve Xbox Series S|X için piyasaya sürülecek; günümüzdeki tüm Microsoft ve Bethesda oyunları gibi, ilk günden itibaren Game Pass abonelerine sunulacak.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17