Microsoft Cuma günü, üretken yapay zeka (AI) tarafından desteklenen yeni Bing arama motorundaki sohbet oturumlarını oturum başına beş soru ve günde 50 soru ile sınırlayacağını söyledi.

Microsoft, blog gönderisinde “Geçenlerde belirttiğimiz gibi, çok uzun sohbet oturumları yeni Bing’deki temel sohbet modelini karıştırabilir. Bu sorunları çözmek için, sohbet oturumlarına odaklanmaya yardımcı olacak bazı değişiklikler uyguladık.”

Microsoft’un kararı, bazı medya kuruluşlarının yeni Bing arama motorundan gelen yanıtların potansiyel olarak tehlikeli olduğunu ve teknolojinin prime time için hazır olmayabileceğini bildirmesinden günler sonra geldi.

İlk arama sonuçları ve Microsoft’un Bing’i ve Google’ın Bard adlı sohbet robotu ile yapılan konuşmalar, öngörülemez olabileceklerini gösterdi.

Bu hafta, bir Reuters muhabiri yapay zeka ile donatılmış Bing’in yeni sürümünü araba hava filtrelerinin fiyatını sorduğunda, Bing, otomobil parçaları web sitesi Parts Geek tarafından satılan filtreler için yalnızca soruya verilen belirli yanıtları değil, reklamları da dahil etti.

Erişim için milyonlarca kişinin bekleme listesine sahip olan yeni Bing, Microsoft için potansiyel olarak kazançlı bir fırsat. Şirket, geçen hafta bir yatırımcı ve basın sunumu sırasında, arama ağı reklamcılığı pazarında elde ettiği her yüzde puanlık pazar payının 2 milyar dolar daha (kabaca 16.600 Rs) reklam geliri getirebileceğini söyledi.

© Thomson Reuters 2023


OnePlus 11 5G, şirketin başka birçok cihazın da piyasaya sürüldüğü Cloud 11 lansman etkinliğinde piyasaya sürüldü. Gadgets 360 podcast’i Orbital’de bu yeni telefonu ve OnePlus’ın tüm yeni donanımlarını tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8