Ne bilmek istiyorsun

  • Microsoft, geçen hafta tanıtılan Bing AI sohbet özelliğine yönelik bir güncelleme duyurdu.
  • Şirket, uzun konuşmaların Bing’in kafasını karıştırarak konunun dışına çıkmasına neden olabileceğini keşfetti.
  • Sonuç olarak Microsoft, Bing AI ile sohbetleri konu başına yalnızca 5 sohbet dönüşü ve günde 50 sohbet dönüşü ile sınırlıyor.

Microsoft Bing AI chatbot’unda radikal bir değişiklik duyurdu bu ilk olarak geçen hafta dünyaya açıklandı. Bugünden itibaren, Bing önizlemesine erişimi olan kullanıcılar artık Bing AI ile özgürce sohbet edemeyecekler, artık konuşmalar konu başına yalnızca 5 sohbet dönüşü ve günde 50 sohbet dönüşü ile sınırlandırılacak.

Şirket, bu limitleri uyguladığını çünkü testin chatbot, uzun konuşmalar sırasında kolayca karışabilir sunduğu tüm bağlam ve verilere ayak uydurmak için mücadele ettiğinden, bu genellikle AI botunun konunun dışına çıkmasına ve hatta bazı durumlarda kaba veya düpedüz tuhaf hale gelmesine neden olur. Neredeyse rampa gibi!

Artık, kullanıcı sohbetin 5. sırasını geçtikten sonra sohbete devam etmeye çalıştığında, Bing AI kullanıcıdan sohbeti sıfırlamasını ve yeniden başlatmasını isteyecek. Günün 50. sohbet dönüşünden sonra, sohbet botu tamamen çalışmayı durduracak ve yarın tekrar gelmeniz istenecek.

Bing artık konuşmaları 5 mesajdan sonra sonlandıracak. (İmaj kredisi: Windows Central)genel-20