Kullanıcıların mobil işletim sistemine göre dağılımı nedir? Uygulama kategorisine göre ortalama açılma oranı nedir? Alıcıların profili nedir? Alakalı ve etkili bir uygulama pazarlama stratejisi tasarlamak için yanıtları gerekli olan pek çok soru var. Son barometrelerinde, Ad4Screen, Relatia ve Backinapp, üç mobil uzman, üç sektöre odaklanarak size ekipman, kullanım ve uygulama içi dönüşümün eksiksiz bir analizini sunar: e-ticaret, medya ve hizmetler . Analiz, 2022’nin tamamı üzerinden hesaplanan göstergeler kullanılarak, aylık veya üçer aylık bazda toplulaştırmalarla yapılmaktadır.

BAROMETREYİ İNDİRİN

Ekipman, kullanım ve uygulama içi dönüşüm hakkında eksiksiz bir analiz

Bu teknik inceleme, uygulama pazarlama stratejinizi tasarlamanıza yardımcı olacak bir altın madenidir. Ekipmanlarından başlayarak mobil kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmek için istatistiklerle dolu. Kolayca okunabilen birkaç grafik sayesinde, kullanıcıların farklı mobil işletim sistemlerine göre dağılımını keşfedeceksiniz. Bu, gelecekteki pazarlama eylemlerinizi uyarlamak için gerekli verilerdir.

aynı kategoride

Reklamcılık: hedefleme şirketlere daha fazla bir şey kazandırmaz

Ad4Screen, Relatia ve Backinapp, mobil kullanıcıların farklı akıllı telefon modellerini ortaya çıkararak daha da ileri gidiyor. Bazıları, iPhone 11 gibi diğerlerinden daha fazla kullanılır. Özellikle uygulamalarınızı güncellerken bu faktör dikkate alınmalıdır. Bir diğer önemli cihaz: tabletler. Bunlar alıcılar tarafından en çok kullanılan cihazlar olmasa da, medya uygulamaları için hala önemli bir payı temsil ediyor.

Ayrıca, bu barometre mobil kullanıcılar tarafından uygulamaların kullanımına ilişkin gelişmiş veriler elde etmenizi sağlayacaktır. Yeni taşıyıcılarla ilgili trafiği veya kullanıcı başına ortalama açıklık sayısını kapsarlar. İkincisi sektöre bağlı olarak çok farklıdır: medya, hizmetler veya e-ticaret. Ayrıntılı sonuçlar bu barometrede bulunabilir.

BAROMETREYİ İNDİRİN

İkincisi, çarpıcı bir istatistik ortaya koyuyor: ortalama olarak, kullanıcıların üçte biri uygulamayı ayda yalnızca bir kez açıyor. Peki bu açılış sayısı nasıl arttırılır? Bu, Ad4Screen, Relatia ve Backinapp’ın bu özel teknik incelemede yanıtladığı bir soru. Tutma ve işe alma gibi birkaç nokta üzerinde çalışmanız gerekir. Bu kitapta her birinin adı geçiyor.

Kullanıcı davranışını daha iyi anlamak için, günün saatine göre uygulamalardaki aktivitelerini özetleyen grafiklere güvenebilirsiniz. Zirveler, uygulamanın türüne bağlı olarak biraz farklıdır. Bu nedenle, alıcılara doğru zamanda ulaştığınızdan emin olmak için satın alma ve CRM stratejinizi buna göre uyarlamanız gerekir. Bunu yapmak için, itmelerin zamanlamasını test etmek ve bu teknik incelemede uzmanların önerdiği şekilde uyarlamak mümkündür.

Belge ayrıca size, haftanın gününe ve sektöre göre kullanıcı etkinliği hakkında genel bir bakış sunar. Ayrıca 2022 yılı için aylara göre pazar BGBM’sinin bir analizini de bulacaksınız. Amaç, pazarlama eylemlerini devreye almanın en mantıklı olduğu zamanları vurgulamaktır.

Ekipmanın analizi, kullanımının incelenmesi, dönüşümün şifresinin çözülmesi… Bu barometrede, Ad4Screen, Relatia ve Backinapp, mevcut uygulama pazarlama ortamını daha iyi anlamak için sizinle temel istatistikleri paylaşıyor. Ardından, 2023’te yüksek performanslı bir strateji oluşturmak için tüm anahtarlara sahip olacaksınız.

BAROMETREYİ İNDİRİNgenel-16