Applied Materials, otomotiv ve yapay zeka yongalarına yönelik esnek talep konusunda ikinci çeyrekte olumlu

Uygulamalı Malzemeler A.Ş. Birikmiş siparişleri doldurduğu ve şirket için çip yapmak için kullanılan araçlarına yönelik esnek talepten yararlandığı için üç aylık gelir tahminlerinin büyük ölçüde üzerinde tahmin edildi. otomotiv Ve yapay zeka endüstrileri.

En büyük çip yapma ekipmanı üreticilerinden birinin sonuçları, son aylarda yavaşlayan talep endişeleriyle boğuşan bir sektör için sevindirici bir haber.

Applied Materials, ikinci çeyrek gelirinin 6.40 milyar dolar artı veya eksi 400 milyon dolar olmasını bekliyor. Refinitiv’e göre, aralığın orta noktası analistlerin tahmin ettiği 6,29 milyar doların üzerindeydi.

Applied Materials’ın hisselerini genişletilmiş ticarette %2 daha yüksek yapan görünüm, Lam Research Corp ve KLA Corp.’un zayıf tahminlerinin aksine.

Ayrıca Oku

Samsung, QLED patent davası anlaşmasında Nanoco'ya 150 milyon ödeyecek
Epic Games, Google'ın Hindistan antitröst emrine uymadığını iddia ediyor

Sırasında tüketici odaklı pazarlar Applied Materials İcra Kurulu Başkanı Gary Dickerson, kazanç sonrası bir görüşmede, akıllı telefonlar ve kişisel bilgisayarlar gibi daha zayıf, yapay zeka, otomotiv ve endüstriyel otomasyon endüstrilerinden gelen talebin dirençli olmaya devam ettiğini söyledi.

Şirket ayrıca, pandemi sırasında biriken siparişleri doldurmasına izin vererek tedarik zinciri kısıtlamalarını hafifletmekten de yararlanıyor.

“Bu birikmiş işlerin yarısından fazlasının bu yıl gerçekleştirileceğini düşünüyoruz” dedi finans şef Brice Hill, şirketin geçen yılki bazı siparişleri karşılamak için çalıştığını da sözlerine ekledi.

Applied Materials, ikinci çeyrek gelir görünümünün, tedarikçilerinden birinde yakın zamanda meydana gelen bir siber güvenlik olayıyla ilgili olarak tahmini 250 milyon $’lık olumsuz bir düzeltme içerdiğini söyledi.

Şirket, çoğunluğu üçüncü çeyrekte ayrılacak olan bu gelirin tamamını geri kazanmayı bekliyor.

İlk çeyrek için Applied Materials, 6.69 milyar $’lık beklentilerin üzerinde 6.74 milyar $ gelir bildirdi. Şirketin düzeltilmiş karı da beklentileri aştı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9