Galaxy Z Fold 3'ün içinden bir fotoğraf

Galaxy Z Fold 3’ün içi, ancak çatladığını hayal edin.
Fotoğraf: Sam Rutherford / Gizmodo

Görünüşe göre Samsung’un Galaxy Z Fold 3’ü çatlaklara karşı dayanıklı değil. Telefon Arenası bildirildi bu hafta şikayet eden bir okuyucudan gelen bir e-postada onların Z Katlama 3 iç panelin ortasında, tam da 7,6 inçlik ekranın kırıştığı yerde ciddi bir hasar görmüştü. Tabii bu, cihazın bir yıllık garantisinin bitmesinden sonra oldu..

Bu, böyle bir şeyin olduğuna dair ilk rapor değil ve kesinlikle Z Fold 3’ün 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana ilk rapor değil. Galaxy Fold’a bakarsanız alt Redditkolayca bulabilirsiniz çoklu son raporlar İlgili katlanabilir cihazlarındaki ekranların kırıldığını iddia eden kişilerin oranı. Çeşitli Samsung’da bunun kanıtı bile var. topluluk forumları.

Kırık Z Fold 3 söz konusu olduğunda, PhoneArena’ya ulaşan kullanıcı Samsung ile temasa geçti ve bu da onları dünyanın her yerinde şubeleri bulunan bir sigorta şirketine ait teknoloji tamircisi olan UBreakiFix’e yönlendirdi. Ancak, 800 $ ‘lık bir onarım işi teklif ettiler, bu, katlanır telefonun maliyetinin çok büyük bir kısmı. Kullanıcının lansman sırasında satın aldığını varsayarsak, Galaxy Z Fold 3, geçen yazki Z Fold 4 ile aynı fiyattan başladı: 1.800 $. Çok ayrıcalıklı bir cüzdan sahibi veya çok fazla cüzdanı olan biri gerekir. takas kredisi— ilk etapta katlanır tablet telefonu karşılayabilmek için.

Bunlar hakkında gerçek serseri kırık ekranlar onlar mı ilk yılın garantisi dolduktan sonra oluyor. reddit bile var yorumlar kabul etmek alma potansiyelinden kaçınmak için önceki nesillerinin Fold’unda işlem yaptıkları kırık ekran garanti kapsamı dışındadır.

Onunla yaşamaya başlayalı altı ay oldu. Galaxy Z Katlama 4, ve işler yolunda. Ama orijinalde zaten not ettim gözden geçirmek bu uzun vadeli dayanıklılık endişelerimden biriydi. İç ekran oldukça yumuşak ve keskin nesnelerin etrafından düşmesi nedeniyle şimdiden birkaç çentik yaşadı. PhoneArena’ya, katlanabilir Galaxy’nizle aynı durumda bulursanız, müşteri hizmetlerine ulaşmanız ve nasıl yardımcı olabileceklerini görmeniz gerektiği konusunda katılıyorum – özellikle de garanti kapsamı dışındaysa. Site ayrıca Samsung’un özel iletişim sayfasısözde doğrudan CEO’ya e-posta gönderen. Her iki durumda da, fikir bir kağıt izi oluşturmaktır.

Katlanabilir bir ürün satın alıyorsanız ve ileride bunun olma olasılığından endişe duyuyorsanız, Samsung Care+’a yatırım yapmayı düşünün. Akıllı telefonlar kırılırsa tamir etmeyi daha ucuz hale getirir; Z Fold 4 ve Z Flip 4’teki yeni bir ekran için garanti kapsamında yaklaşık 30 ABD doları ve garanti dışı 350-500 ABD doları arasındadır. Hizmet için aylık veya cihazınızı satın aldığınızda peşin ödeme yapabilirsiniz. Kabul edildi, kendinizi hatalı bir üründen korumak için Samsung’a daha fazla para vermek ideal bir düzeltme değildir.

Gizmodo, yorum için Samsung’a ulaştı ve yanıt alırsak bu hikayeyi güncelleyecek.genel-7