rakun ve şef

Ekran görüntüsü: A24

yeni bir sözlü tarih rakun sahne Her Şey Her Yerde Aynı Andayapımcı Jonathan Wang paylaştı Kendi ile derin bağlantı göze çarpan anve filmi nasıl yapılmış BT “Pixar” olmadan, Pixar tarafından dava edilmek.

Her şey Evelyn’in (Michelle Yeoh) kocasına durumu açıklamaya çalışmasıyla başlar. Waymond (Ke Huy Quan) ve kızı Joy’un (Stephanie Hsu), çoklu evren versiyonları tarafından ziyaret edildiğini, savaşmak için bir savaşta onları kukla yapmak için vücutlarını hackleyerek-Joy’un güçlü versiyonu. Evelyn bunu “Raccacoonie” ile karşılaştırdığında Joy gülüyor. ve demek istediğini sorar Ratatouille. İçin Wang, bu kültürel anı tasvir etmek önemliydibilmek bu çok çocuklar göçmenlerin oranı bununla ilgili olacaktır (örneğin, Mannen arıyor WandaVision “Vanda”).

“İkinci dil olarak İngilizce konuşan anne babanız olduğunda bunun oldukça yaygın olduğunu düşünüyorum: they kasap film isimleri,dedi Wang Ters. “[My dad] James Bond’u arayacakçift ​​yedi’ yerine ‘çift ​​O yedi.’ Her zaman film isimlerini karıştırırdı. Benim en sevdiğim ‘diyeceğiDışarıdaki İyi İnsanlar Ateş Ediyor’o biri İyi Niyet Avcılığı. Başlıkları kasıp kavurması, benim filmleri önemsediğim kadar önemsemediği içindi. Ama bağlantı kurmak ve film izlemek istiyordu.”

To an, Evelyn’in bir evde çalıştığı alternatif bir evrenin temeli olmaya devam edecekti. teppanyaki restoran ve işinde çok iyi bir şefle (Harry Shum Jr. oynuyor) rekabet ediyor ve daha sonra şefin gerçek mutfak yeteneği tarafından kontrol edildiğini keşfediyor: kendi mutfağında saklanan bir rakun. şapka. Evet, esasen 2007’lerin olay örgüsü cihazı. Ratatouille ama Pixar filminin komik ve içten bir parodisi ile yapıldı. Hatta yönetmenler efsane oyuncu seçimine kadar gittiler. Oyuncak Hikayesi Ve Canavarlar inc. şarkıcı-besteci Randy Newman rakunu seslendirecek. “Bu nasıl [Everything Everywhere directors the Daniels] her zaman bir şeyler yapın. Gerçekten aptalca bir fikri benimsiyorlar ama sonra onu gerçekten ciddiye alıyorlar. [We thought] Randy Newman’ın rakunu seslendirmesini ve şarkıyı söylemesini sağlayabilsek çok harika olurdu. Ve sonra sadece parodi üstüne parodi olurdu. Şapka üstüne şapka, şapka üstüne şapka. Şaşırtıcı bir şekilde, evet dedi. Newman ayrıca Raccacoonie sahnesinde ve internet sitesinde yer alan bir şarkı da sağladı. adlı filmin müzikleri Şimdi Yemek Yapıyoruz”.

Şimdi, her şeyin yasallığına gelince, Pixar’ın bu konuda bir şey yapıp yapmayacağı merak ediliyor canlı aksiyon saygı. Wang asla endişelenmedi, sahne filmde en çok atıfta bulunulan anlardan biri haline gelse bile, cosplay’den bahsetmiyorum bile kongreler sırasında ve Cadılar Bayramı. “Disney’den bir telefon alıp almayacağımızı veya Pixar’ın delireceğini hiç düşünmedim. Pixar kampüsünde bir tur yaptık ve [Turning Red animator/director] Domee Shi ve o çok harika. Biz gibiydik, ‘Siz hiç konuştunuz mu, ah… soymamız hakkında Ratatouille?’” dedi. Orayı herkes seviyor ve görünüşe göre kimse gerçekten üzülmemiş. Düşündüğümüz tek şey buydu: birBunun için işaretlenecek miyiz? Ancak avukatlar temize çıkardı; herkes temizledi.”

Kol saati Her Şey Her Yerde Aynı Anda dijital veya ev sürümünde.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7