Özel sermaye şirketi Maven, Kuzey Doğu bölümünün 2022’de 15 milyon sterlinlik yatırım yaptığını ve özel sektör finansmanı için ek 17,5 milyon sterlinlik bir kaynak sağladığını söyledi.

Kuzeyde, East Maven teknoloji, yeşil enerji, derin teknoloji, üretim ve destek hizmetleri dahil olmak üzere sektörlerdeki 18 şirkete finansal destek sağladı.

2017’de bölgede ilk ofislerini açmasından bu yana Maven için Kuzey Doğu’da rekor bir yatırım yılı oldu.

Maven’in yatırım direktörü Michael Vassallo, “Kuzey Doğu risk sermayesi yatırımı için fırsatlarla dolu bir bölge olmaya devam ediyor ve bölgedeki yetenek derinliği ve yenilik seviyesi gerçekten ilham verici” dedi.

Maven’in 2022’deki büyük Kuzey Doğu yatırımları arasında, Durham’da ikinci bir fabrikasyon tesisi inşa etmek için Cambridge yarı iletken üreticisi Pragmatic’e yapılan “milyonlarca poundluk yatırım” da vardı.

Diğer yatırımlar arasında termoform paketleme işi iPac Innovations’ın Durham’daki yeni üretim alanına fon sağlanması yer alıyor.

Maven, geçen yıl satın alındıktan sonra Durham merkezli siber güvenlik yazılımı Intelligence Fusion’daki hissesinden de ayrıldı.

Geçen hafta Maven, İngiltere’nin Kuzeybatısına dağılmış dört yeni ofise taşınarak bölgesel yatırım odağının altını çizdi.

Vassallo, “Bölgeye bağlıyız ve bölgesel işimizi genişletmeyi ve 2023 ve sonrasında daha heyecan verici şirketleri desteklemeyi dört gözle beklediğimiz için şu anda Kuzey Doğu ofisimize katılmak üzere iki tam zamanlı yatırım pozisyonu için ilan veriyoruz” dedi.

Maven’in İngiltere’nin Nottingham, Durham, Bristol ve Glasgow dahil 12 bölgesinde ofisleri bulunmaktadır.genel-11