Amazon, Ağustos 2022'de iRobot'u satın aldığını duyurdu.

Amazon, Ağustos 2022’de iRobot’u satın aldığını duyurdu.
resim: Justin Sullivan (Getty Resimleri)

Amazon’un, Roomba’yı haritaya koyan şirket olan iRobot’u satın alma anlaşmasının ardından,1.7 milyar dolaraAvrupa Birliği hazırlanıyor araştırmak satın alma. Düzenleyiciler yalnızca satın almanın ayrıntılarını incelemekle kalmayacak, aynı zamanda mahremiyet endişelerini de gözden geçirecekler.

Finans Zamanları bugün Brüksel’deki AB düzenleyicilerinin Amazon’a bir dizi ayrıntılı soru gönderdiğini bildirdi. gösterir sendika, şirketin Ağustos 2022’de iRobot’u satın almasıyla ilgili tam teşekküllü bir soruşturma için hazırlanıyor. AB’nin Avrupa Komisyonu da bildirildi Amazon’un iş hamlesi, daha spesifik olarak Amazon’un neler yapabileceği konusunda gizlilik endişeleri var tüm bu fotoğraflar Roombas ve Braavas’ın evinizden alabileceği.

Evet, bu doğru, smart elektrikli süpürgeleri elbette görmeli, ve Amazon, iRobot’u satın aldığında büyük olasılıkla sadece ev eşyaları pazarını köşeye sıkıştırmakla ilgilenmiyordu, bildirildiğine göre verilerinizle de ilgileniyordu. Alımı takiben, Sınır iRobot’un ürünlerinin tüm evinizin haritalarını ve zaman içinde nasıl değiştiğini bildirdi. Amazon’un artık size hedefli reklamlar sunmak için kullanabileceği bir dizi veriye erişimi var. Daha da distopik bir senaryoda Amazon, cihazlarından veri paylaşmaya da yabancı değil. Ring kapı zili gibipolisle.

Bir Amazon sözcüsü Gizmodo’ya bir e-posta ile “Birleşme incelemelerinde ilgili düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışıyoruz” dedi. TResmi bir antitröst soruşturmasının başladığı bildiriliyor hala haftalar uzakta.

Amazon’un iRobot’a giden yolu engebeli oldu. Potansiyel soruşturma büyük görünse de, iRobot’un bir ilk işten çıkardığı bildiriliyor işgücünün %10’u Amazon ile anlaşmanın ardından. Ancak bu hafta çoklu haber kaynakları iRobot, satın alma süreci devam ederken çalışanlarının %7’sini daha işten çıkarmayı planladığını açıkladı;genel-7