Buffalo'daki Tesla Workers United'ın sendika baskısı başarılı olursa, Tesla'nın ilk başarılı sendika girişimi olacak.

Buffalo’daki Tesla Workers United’ın sendika baskısı başarılı olursa, Tesla’nın ilk başarılı sendika girişimi olacak.
resim: Justin Sullivan (Getty Resimleri)

Bugün, Tesla Otopilot Şirketin Buffalo, New York’taki Gigafactory’sindeki işçiler, yönetime bir mektup göndererek sendikalaşma çabalarını resmen başlattılar ve sendikalaşma tekliflerini resmen açıkladılar.

gelen bir rapora göre Bloomberg, sendika baskısının arkasındaki çalışanlar bugün Elon Musk’a ve yönetime bir e-posta gönderdi. Çalışanlar, Tesla’nın Otopilot projesinde çalışıyor ve şirketin, çalışanların çeşitli iş görevlerinde ne kadar süre harcadıklarını ölçmek için tuş vuruşlarını aktif olarak izlediğini iddia ediyor, bazı çalışanlar Bloomberg’in banyo molalarını vermelerini engellediğini söyledi. Sendika, daha iyi ücret, iş güvenliği ve şirketin sendika üyelerine karşı misilleme yapmayacağı korumalar için bastırıyor.

Tesla Workers United, “Tesla, bir şirket olarak sektördeki geri kalanlar arasında öne çıktığını gösterdi” dedi. web sitesinde. “İşçiler olarak, bunun gerçekleşmesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. Workers United Upstate New York ile birlikte çalıştığımız şirket kadar yenilikçi görünen ve şirketi güçlendirecek daha da işbirlikçi bir ortam inşa edecek bir sendika örgütlüyoruz.”

Tesla ve Tesla Workers United, Gizmodo’nun yorum talebine hemen geri dönmedi.

Buffalo Gigafactory’de, yazılımın yoldaki engelleri tanımasına yardımcı olan, araç kameralarından alınan görüntülerdeki nesneleri tanımlayan 800 Otopilot analistinin olduğu bildiriliyor. Bloomberg’e göre ücretler saatte 19 dolardan başlıyor, ancak işçiler ellerinden geldiğince çok ve hızlı çalışmak için baskı hissediyorlar ve sendikanın bunu dizginleyebileceğini umuyorlar.

Tesla ve CEO’su Elon Musk, geçmişte sesli olarak sendika karşıtıydı. Misk-özgür konuşma mutlakiyetçisi-çalışanlarına iyi para ödeyeceğine ve iyi davranacağına o kadar inanır ki, Birleşik Otomotiv İşçilerini davet etti şirketin California, Fremont’taki fabrikasını sendikalaştırmak için oylama yapmak. Tesla’nın geçmişte sendika çabalarına misilleme yaptığı bildirildi, örneğin şirketin çalışanları cezalandırması gibi. sendika kıyafeti giymek ve yapmaması talimatını verdi maaşlarından bahset.

Tesla şimdiye kadar sendikalaşma çabalarına direnmeyi başardı, ancak Buffalo’nun Tesla Workers United şirketi -eğer başarılı olursa- şirketin ilk şirketi olacak.genel-7