dino'nun burnunda oturan ay kızı.

Moon Girl and Devil Dinosaur’un ilk bölümü yayında.
Ekran görüntüsü: disney

Büyük, küresel popülaritesi ile Marvel Sinematik Evreni, Marvel’in bundan çok daha fazlası olduğunu unutmak bazen kolaydır. Açıkçası çizgi romanlar, ama aynı zamanda video oyunları, oyuncaklar, TV şovları ve mükemmel animasyon. Örnek olarak, bu hafta ilk kez sahneye çıktı. Disney Channel’da yepyeni bir Marvel şovu ve çoğu MCU filminin yalnızca hayal edebileceği türden bir karşılama alıyor.

Şu anda oturan o şov Rotten Tomatoes’da %100dır-dir Ay Kızı ve Şeytan Dinozoru. Amy Reeder, Brandon Montclare ve Natacha Bustos’un aynı isimli çizgi romanından uyarlanmıştır. Ay Kızı ve Şeytan Dinozoru Lunella Lafayette adlı genç bir New York gencini takip ediyor. Zeki ama bir gün, şehrin elektrik kesintilerini düzeltmeyi denedikten sonra, bir T-Rex’in şehre gelmesine izin veren bir portal açar. Lunella ve Rex o zaman arkadaş ol ve takım ol itibari süper kahraman çiftini yaratmak için. Ve şov şimdilik yalnızca Disney Channel’da yayınlanıyor (ve birkaç gün sonra Disney+’a geliyor), bir saat süren (reklamlarla birlikte) ilk bölüm YouTube’a yüklendi. Buna bir bak.

İlk Tam Bölüm! | Marvel’in Ay Kızı ve Şeytan Dinozoru | S1 E1 | YENİ SERİ | @Disney kanalı

io9 ile konuşmakbaş yapımcı Steve Loter, bu şovun kendi başına bir şey olmasına rağmen, Marvel’ın (namı diğer Kevin Feige ve ekibinin) şovda katkıları olduğunu ve Ay Kızı ve Şeytan Dinozoru tamamen Marvel kökenlerinin dışında var olmayacak.

Loter, “Marvel, dizide harika bir işbirlikçi oldu ve hepimiz MCU’nun hayranlarıyız” dedi. “Düşünüyoruz ki Ay kızı o evreni ‘tamamlayıcı’ olmak için – filmlerdeki karakterlerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Ama aynı zamanda daha önce hiç filme, TV’ye veya başka bir ortama girmemiş çizgi roman karakterlerini, birçok derin kurguyu da göreceksiniz. Tüm bu tür karakterleri hayata geçirebilmek harika bir şey.

“İlk birkaç bölümde Lunella Lafayette’i ve dünyasını kurmaya ve onu dünyanın merkezi parçası yapmaya başladık” diye devam etti. “Ancak dizi devam ettikçe, hikayeyi geliştirmek için daha fazla Marvel öğesi getiriyoruz.”

Ay Kızı, Şeytan Dinozor ve… kimi görmek isterdin? Dizi Disney Channel’da başlarken haklı olup olmadığınızı görün ve ardından Disney+’ta.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7