2023 Super Bowl, şehirdeki tek oyun değil.

Ayrıca dünya çapında gişede devam eden ilginç bir yarışma var, burada 1997’lerin 3D yeniden gösterimititanik juggernaut’a karşı çıkıyor Avatar: Suyun Yolu, her ikisi de James Cameron tarafından yönetildi. Film yapımcısı için bu, bir zenginlik utancıdır.

Avatar: Suyun Yolu hafta sonu 25.3 milyon $ aldı ve Pazar gününü 2.214 milyar $’lık küresel bir birikimle bitirdi. 20th Century ve Disney ezici gücü artık sollamaya sadece birkaç gün kaldı titanikenflasyona göre düzeltilmemiş.

Suyun Yolu yeniden piyasaya sürülmemiş olsaydı, Super Bowl hafta sonu boyunca dönüm noktasına ulaşacaktı.titanik, dünya çapında düzenli bir 22,3 milyon dolar hasılat elde ederek toplam hacmini 2,217 milyar dolara çıkardı. Yeniden düzenlenmiş 3D versiyonu, filmin 25. yıl dönümünün yanı sıra Sevgililer Günü’ne de zamanlandı.

Bu hafta sonundan önce, titanik‘nin küresel brüt değeri, dünya çapındaki bilet satışlarında 2.194 milyar $ olarak gerçekleşti. Şimdi, sadece 3 milyon dolar kadar ilerisinde Suyun Yolu.

“James Cameron’ın film yapımcılığı kariyerinin genişliği ve genişliğinin nefes kesici bir gösteriminde, bu eşleştirme, sonucu ne olursa olsun, ünlü yönetmenin sinemasal uygunluk ve gişe hakimiyetinin çok kuşaklı bir gösteriminde zamanın ruhu üzerindeki etkisinin bir kanıtıdır.” Comscore gişe analisti Paul Dergarabedian diyor.

Cameron, enflasyona göre ayarlanmamış, benzeri görülmemiş bir başarı ile dünya çapında gişede tüm zamanların en çok hasılat yapan dört filminden üçüne hak iddia ediyor. 1 numara 2009’dur avatarı (2,92 milyar dolar), Marvel ve Disney ise Yenilmezler: Oyunsonu (2,8 milyar dolar) 2 numara. titanik bir an için 3 numara olarak kalır ve Suyun Yolu 4 numara.

Kuzey Amerikada, Magic Mike’ın Son Dansı Super Bowl hafta sonunu 8,2 milyon dolarlık ilk çıkışıyla kazandı, ancak Suyun Yolu Ve titanik sırasıyla 646,9 milyon $ ve 665,7 milyon $’lık yurt içi toplamlar için 6,9 milyon $ ve 6,4 milyon $ hasılatla çok geride değildi.

Uluslararası gişede, Avatar 2 1.567 milyar dolarlık yabancı hesap için 18.9 milyon dolar daha topladı. bu titanik vizyon, filmin ömür boyu uluslararası kazancını 1,551 milyar dolara çıkarmak için 15,9 milyon dolar hasılat elde etti.

Paramount dağıtıyor titanik yurtiçinde, Disney’in denizaşırı görevleri varken.sinema-2