Monster Hunter rakibi Wild Hearts neredeyse burada ve Koei Tecmo’nun Omega Force bölümünün EA tarafından yayınlanan fantezi oyunu hakkında gördüğümüz her şey, Capcom’un tacı için ciddi bir rakip olacak şekilde şekilleniyor. Monster Hunter’ı kendi oyununda ilk girişle yenme fikri belki biraz cesurca ama Wild Hearts, Monster Hunter hayranlarını ve bir bütün olarak türün hayranlarını gelecek için heyecanlandıracak şekilde bazı şeyleri ileriye taşıyor.

2000 saatten fazla Monster Hunter World oynadım. Bu çok zaman alıyor ve hafife aldığım bir şey değil ama bunu güvenle söylüyorum çünkü dikkatinizi çeken bir oyun. Garip bir zorunluluktan ya da inatla bir eziyetin içinde sıkışıp kaldığımdan o kadar uzun süre oynamadım, sadece eğleniyordum. Ayrıca, kasıtlı olarak daha küçük kapsamına rağmen bazı yönlerden World’den bile daha etkileyici olan Monster Hunter Rise’a birkaç yüz saat harcadım.

Bunca zamandan sonra küçük şeyleri fark ediyorsunuz ve Wild Hearts, Monster Hunter’ın gelecekte ders almak için iyi yapacağı bazı önemli iyileştirmeler yapmaya hazırlanıyor. Bunların arasında PC, PlayStation ve Xbox’taki oyuncular için tam teşekküllü çapraz oyun yer alıyor – oyun içi sesli sohbet seçeneği ve Monster Hunter’ın çıkartmaları ve duyuruları doğrultusunda bekleyeceğiniz metin sohbeti ve ifade seçenekleri dahil. Bu çok hoş bir değişiklik, özellikle de oyun arkadaşlarım bugünlerde bir şekilde farklı platformlara dağılmış durumdayken.

Wild Hearts’taki Avlar – Monster Hunter eşdeğerlerine çok benziyor – üç bayılmadan sonra başarısız olacak. Bununla birlikte, takım arkadaşlarını canlandırma ve üç şansınızdan birini kurtarma yeteneği, bir gruptaki en zorlu Wild Hearts canavarlarıyla mücadele etme cazibesini çok daha cazip hale getiriyor. Monster Hunter World ve Iceborne genişlemesindeki en zorlu dövüşlerden bazıları tek başına neredeyse daha kolay geliyordu, çünkü bu başarısızlık sayacını, tüm avın tek bir yıkıcı saldırıyla sona erdiğini görebilecek geniş bir grupla paylaşmıyordunuz.

Ayrıca Wild Hearts kamplarının çalışma şekli de hoş bir gelişme. Monster Hunter’a çok benzer şekilde, dünya çapında dinlenme noktaları olarak ek kamplar inşa edebileceksiniz. Bununla birlikte, YouTuber “Bayan 5000 Watt” tarafından gösterildiği gibi (aşağıda, 9:33 işaretinde görülüyor), bunları istediğiniz herhangi bir yere yerleştirebilir ve daha sonra çelik halatlar ve diğerleri gibi uygun gördüğünüz gibi üzerine inşa edebilirsiniz. Wild Hearts araçları, onlara hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olur.

Bir kez daha, Monster Hunter World ve Rise’da görülen sistemlerin güzel bir evrimi. Buna ek olarak, savaşta olmadığınız sürece, stat buffları kazanmak için istediğiniz zaman yemek yiyebilirsiniz. En yeni Monster Hunter oyunları, ava çıktıktan sonra kampta yemek yemenize izin verecek iyileştirmeler yaptı, ancak bunu her yerde yapabilmek daha da güzel bir özellik.

Bunun gibi değişiklikler, etkinliklerin mükemmel sırasını unuttuğunuz için cezalandırılmadan elinizdeki göreve odaklanmanızı sağlar – eskilere kolayca gelen bir şey, ancak yeni gelenler için başka bir tökezleme olabilir. Benzer bir notta, Bayan 5000 Watts, Wild Hearts eğitim alanını gösterir (yukarıdaki videoda 6:28 civarında), bu size silahınız için eksiksiz, adım adım rehberlik etmenin yanı sıra Monster Hunter World hareket setini benimsemenizi sağlar. ekranın köşesi (Rise’da özellikle eksik olan bir şey).

Wild Hearts, daha yeni oyuncuları Monster Hunter’ın şimdiye kadar başardığından daha sorunsuz bir şekilde deneyime sokmayı hedeflemenin yanı sıra, bir ekran okuyucu, metinden konuşmaya ve konuşmadan metne seçenekler ve diğer ayarlar dahil olmak üzere daha doğrudan erişilebilirlik ayarları vaat ediyor. oyuncuların oyundan amaçlandığı gibi keyif almasına yardımcı olacak renk körü araçları.

Wild Hearts - taştan bir maymuna benzeyen dev bir Kemono, öfkeyle dişlerini gösteriyor

Ölümcül bir Canavar Avcısı olarak, Phoenix Labs ve Epic Games’ten formatta daha arcadey bir dönüş olan Dauntless’a da oldukça fazla zaman ayırmış olmam sizi şaşırtmayacaktır. Bu oyun, türü oldukça sağlam bir şekilde ele alsa da, kesinlikle olayların daha hızlı, daha basit tarafına eğildi ve Capcom’un bir sonraki dikkat çekici şekilde daha şık Monster Hunter Rise yapması üzerinde bir etkisi olduğunu öğrenmek beni şaşırtmaz. . Karşılaştırıldığında, Wild Hearts, World’ün 2018’de bize geri verdiği ölçek, kapsam ve gösteri için çok daha doğrudan açı yapıyor gibi görünüyor.

Monster Hunter World 2 hakkında henüz bir bilgi yok, ancak Capcom’un tüm zamanların en çok satan oyununun doğrudan devamını isteyeceğine dair oldukça güvenli bir bahis gibi görünüyor. Umarım Wild Hearts, şekillendiği kadar iyi olduğunu kanıtlar. İster bunu yapsın ister yetersiz kalsın, ancak onun varlığı, Capcom’u gelecekte Monster Hunter’ı daha da iyi hale getirmeye yöneltmelidir. Rekabet sonuçta hepimize fayda sağlar.

Wild Hearts, 16 Şubat’ta Steam, Epic Games Store ve EA Store’da çıkıyor. Bu arada, birkaç arkadaşlarınızla iyi vakit geçirmek istiyorsanız, Monster Hunter gibi en iyi oyunların yanı sıra en iyi kooperatif oyunlarına göz atın.oyun-2