6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremler sebebiyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa İllerindeki kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin rapor gönderim tarihleri aşağıdaki şekilde ertelenmiştir.

 

Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) ve Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yukarıda belirtilen illerde yer alan üniversitelerde yürütülen projelerin “Gelişme veya Sonuç Raporları”nın gönderilmesinde yaşanabilecek aksaklıkların giderilmesi amacıyla, 31/Temmuz/2023 tarihine kadar gönderilmesi gereken raporların son gönderim tarihleri altı ay*uzatılmıştır. Ancak, sözleşmede belirtilen proje bitiş tarihinden sonra harcama yapılmaması kuralı geçerliliğini koruyacaktır.

 

Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından desteklenmekte olan yukarıda belirtilen illerde yer alan kurum/kuruluşlara ait projelerin 1 Şubat 2023 – 2 Ekim 2023 tarihleri arasında gönderilmesi gereken raporlar için son tarih 1 Kasım 2023 saat 23:59 olarak güncellenmiştir. Söz konusu illerdeki kurum ve kuruluşların proje süresi uzatım talepleri mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

(∗) Son gönderim tarihi, gelişme raporları için sözleşmede belirtilen tarih, sonuç raporları için sözleşmede belirtilen tarih +2 ay yazım süresidir.

 kaynak: tubitak.gov.tr