2021 ABD kaza sırası: Tesla Autopilot temiz bir sonuç aldı

Elon Musk tarafından yönetilen tesla ABD Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu’ndan (NTSB) bir Tesla Model S’in karıştığı ölümcül bir kazada otomatik pilot 2021’de sistem.

ABD ulaşım ajansı, “Spring, Texas, elektrikli araç kazasının olası nedeninin, sürücünün aşırı hızı ve arabasını kontrol edememesi olduğunu” belirledi.

Güvenlik kurulu raporunda, bunun “alkol zehirlenmesinden kaynaklanan ve iki sakinleştirici antihistaminik etkisiyle birlikte yoldan ayrılma, ağaç çarpması ve kaza sonrası yangınla sonuçlanan bozulmadan kaynaklandığını” söyledi.

Otopilot’a gelince, NTSB kullanımda olmadığına karar verdi çünkü sistem Tesla’nın en son gittiği sokakta 30 milden daha hızlı gitmeyecek şekilde programlanmadı.

bu arada, ABD Güvenlik ve Değişim Komisyonu (saniye), Tesla CEO’su Musk tarafından ortaya atılan sürücüsüz sürüş iddialarını araştırıyor.

SEC soruşturması, elektrikli otomobil üreticisinin kendi kendine sürüşü teşvik etme kurallarını ihlal edip etmediğini belirleyecek (FSD) ve Otomatik pilot yazılımı.

Ayrıca Oku

Elon Musk, 2018 Tesla'nın özel tweet'leriyle ilgili davada sorumlu bulunmadı
Tesla, son kesintilerin ardından Çin'de Model Y'nin başlangıç ​​fiyatını artırdı

Geçen yıl Eylül ayında bir Tesla sahibi, şirketin ve CEO’sunun Autopilot ve “Full Self-Driving” yazılımını “aldatıcı ve yanıltıcı bir şekilde” pazarladığını söyleyerek elektrikli otomobil üreticisine dava açtı.

Musk, hem federal hem de eyalet düzenleyicilerinin elektrikli otomobil üreticisi üzerindeki baskıyı artırmasıyla pek çok kişiyi öldürdüğü iddia edilen tartışmalı Autopilot gelişmiş sürücü yardım sistemi hakkında yoğun bir incelemeye tabi tutulmuştu.

bu Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) soruşturmasını bir ön değerlendirmeden bir mühendislik analizine yükseltti ve Tesla’dan Otopilot içeren 830.000 araçla ilgili bir araştırmanın parçası olarak kabin kamerası hakkındaki soruları yanıtlamasını istedi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9