lansmanı ile Samsung Galaxy S23 serisi, unvan için savaş veriyor 2023’ün en iyi telefonu resmen başladı. En büyük yarışmacılardan biri, yani iPhone 15’e altı aydan fazla bir süre var, ancak daha şimdiden bazı erken söylentiler duyuyoruz.

Biraz karışık bir sicile sahip bir sızıntıcıdan gelen oldukça şüpheli bir ipucuna göre, vanilya iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, yeni bir kamera çıkıntısı tasarımına sahip olacak. Bu söylenti ilk olarak aracılığıyla yayıldı twitterve daha sonra GSMArena tarafından kapsandı adanmış makale.

bu not alınmalı Apple, tasarım değişiklikleri söz konusu olduğunda çok muhafazakar. Bununla birlikte, Dynamic Island’ın Pro olmayan varyantlara doğru yol aldığı söylentisinin ışığında, iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın genel olarak öncekilerden farklı bir görünüme sahip olması mümkündür – yeni kesme, yeni kamera çıkıntısı, her şey yeni.

Bu sızıntıya güvenilirlik kazandıran bir başka bilgi de, daha az premium iPhone’ların bu yıl gördüğümüz 48MP muamelesini alacağına dair söylenti. iPhone 14Pro ve iPhone 14 Pro Maks. Apple, standart iPhone modellerinin oldukça zayıf olan ticari performansını ele almak istiyorsa, bu tür yükseltmeler gerekli olabilir.

Şimdilik Apple, mevcut iPhone serisinin yapısını koruyacak gibi görünüyor. Bu, iki adet 6.1” cihaz (örn. iPhone 15 ve iPhone 15 Pro) ve iki adet 6.7” cihaz (örn. iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro Max) alacağımız anlamına gelir. Ayrıca bir olasılık var iPhone 15Ultra.

Yine de, yukarıdakilerin tümü bir kova tuzla alınmalıdır. Apple genellikle sırlarını saklamada çok iyidir – çoğu Android üreticisinden çok daha fazla. Bu, daha Şubat ayı olması ve iPhone’un Eylül’de piyasaya çıkması gerçeğiyle birleştiğinde, tüm bu sızıntıların bu noktada saf spekülasyondan biraz daha fazlası olabileceğine inanmamıza neden oluyor.

telefon-1