Apple Pay AB duruşması: Şirket mobil ödeme sistemini savunacak

Apple Inc. ikna etmeye çalışacak AB antitröst düzenleyicileri, 14 Şubat’ta yapılan gizli bir duruşmada rakiplerinin mobil cüzdanlar için kullanılan teknolojisine erişimini engellemediğini söyledi, konuya aşina kişiler, olası ağır para cezalarından önce bunu yapmak için son şansı olduğunu söyledi.

Duruşma, hangi kıdemli Avrupa Komisyonu ve ulusal yarışma görevlileri, Elma yöneticiler ve şikayetçiler katılacak, AB rekabet bekçisi şirketi pazar gücünü kötüye kullanmakla suçladıktan dokuz ay sonra geliyor.

AB antitröst gözlemcisi, Apple’ın rekabet karşıtı uygulamalarının 2015 yılına kadar uzandığını söyledi. Apple Pay lanse edildi.

Ayrıca Oku

Apple'ın şu anda 935 milyondan fazla ücretli aboneliği var
Mali düzenleyici, Apple Pay'in Güney Kore'de başlatılabileceğini söyledi

Komisyon yorum yapmaktan kaçındı. Apple, geçen yıl yaptığı açıklamada, Apple Pay’in Avrupalı ​​tüketicilere sunulan birçok seçenekten yalnızca biri olduğunu ve dokun ve git teknolojisi Yakın Alan İletişimine eşit erişim sağladığını söyledi (NFC).

Şirket, antitröst ihlallerinden suçlu bulunursa, küresel cirosunun %10’una varan para cezalarıyla karşı karşıya kalabilir. Ayrıca, Spotify’ın şikayetiyle tetiklenen bir davada AB, müzik akışı pazarındaki hakimiyetini kötüye kullanmakla suçlanıyor. Bu konuda henüz bir AB kararı yok.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9