Bitcoin ATM'leri Çok Daha Kıt Olmak Üzere başlıklı makale için resim

Fotoğraf: JeremyKelime (Doğrulanmış)

Muhtemelen bir tane görmüşsünüzdür… mahallenizin köşesine beceriksizce itilmiş büyük, turuncu bir göze batan şey. süpermarket ya da mahalledeki benzin istasyonunun yakınına uğursuzca tünemiş. Yaklaşacak kadar aptal olursan, göze batan şey seni cüzdanını kazmaya ve makyaj karşılığında soğuk nakit para almaya teşvik edecek-İnternetten gelen paraya inan…

Bu…*ürperir*…korkunç kripto ATM’si. Mevcut kültürel anın tuhaf bir eseri olan bu makineler, son yıllarda ABD şehirlerini sular altında bıraktı. ancak küçük bitcoin dağıtıcıları için patlama süreleri yakında sona erebilir. Biri en büyük ABD operatörleri meteliksiz.

Nakit Bulutu tedarik Cointelegraph’a göre Salı günü ABD’deki bitcoin ATM makinelerinin yaklaşık yüzde 7,9’u Nevada iflas mahkemesinde Bölüm 11’de iflas davası açtı raporlar. Şirketin iflası, Cash Cloud’un en büyük mali durumundan sadece haftalar sonra geldi. destekçikripto borç veren Genesis Global, ayrıca iflas için başvurulduyine bir kurban Kripto para biriminin büyük düşüşü son dokuz ayda. Las Vegas merkezli ATM satıcısıCoin Cloud kripto makineleri hattını hem ABD’de hem de Brezilya’da satan , yalnızca 50 milyon ila 100 milyon dolar arasında varlığa sahip ancak 100 milyon ila 500 milyon dolar arasında yükümlülüklere sahip. iflas başvurusu. Dosyalama ayrıca şirketin 5.001 ila 10.000 alacaklısı olduğunu söylüyor. Goldman Sachs stajyeri değilim ama bunun kötü göründüğünü söyleyebilirim.

Gizmodo, yorum yapmak için Coin Cloud’a ulaştı ve eğer gelirse bu hikayeyi güncelleyecek. cevap verir. Coin Cloud’un kurucusu ve CEO’su Chris McAlary, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, iflasın şirketin “borçlarımızı yeniden düzenlemesine, alacaklılarımızın çıkarlarını korumasına ve daha güçlü, mali açıdan daha istikrarlı bir şirket olarak ortaya çıkmasına” izin vereceğini söyledi. ” McAlary, “kripto para birimi endüstrisinin geleceği konusunda hâlâ iyimser” olduğunu da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz birkaç yılda, kripto ATM’leri Amerika’nın daha az çekici yerlerine sızdı. ortaya çıkıyor kriptonun özeti olarak şehirlerin kamyon duraklarında, benzin istasyonlarında ve marketlerde ulusal parlama ciddiyetle ilerledi. Bu parlama kesinlikle sona erdi. eksenler yazar bir çevrimiçi tahmine göre, Eylül 2020 ile Eylül 2022 arasında ABD’deki makine sayısı üç kattan fazla artarak toplam sayıyı en az 63.000 makineye çıkardı. Axios, bu sayı içinde Coin Cloud’un önemli bir rol oynadığını ve ülkenin genel bitcoin ATM pazarının %7,9’unu temsil ettiğini yazıyor. Ancak bu şöhret, devam etmekte olan “olayların” yıkıcı etki alanından kaçmasına izin vermedi.kripto kışgenel-7