Nintendo, Perşembe günü erken saatlerde Direct etkinliğine ev sahipliği yaptı ve 2023’ün ilk yarısında piyasaya sürülen bir dizi oyunu sergiledi. Yaklaşık 45 dakika süren sunum, şirketin sosyal kanallarında canlı olarak yayınlandı ve The Legend için yeni fragmanlar da dahil olmak üzere en önemli IP’leri içeriyordu. of Zelda: Tears of the Kingdom, Pikmin 4 ve Kirby’s Return to Dream Land Deluxe. Yeni duyuruların yanı sıra, Nintendo nihayet orijinal Metroid Prime’ı yeniden düzenleyerek beğenilen yarış oyunu Mario Kart 8 Deluxe’e ve daha fazlasına yepyeni bir rota getiriyor. Bunun ötesinde şirket, Nintendo Online abonelik hizmetinde retro Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarını kullanıma sundu.

Daha fazla uzatmadan, 2023’ün ilk Nintendo Direct etkinliğinden en büyük video oyunu duyurularının bir listesi:

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe to Hogwarts Legacy, En Büyük 8 Oyun Şubat’ta Çıkıyor

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’dan yeni fragman ve fiyat

Çıkış tarihi: 12 Mayıs

Bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, bu sefer daha ürkütücü gelse de, dizinin kahramanı Link’i Hyrule dünyasına geri götürüyor. Bulaşıcı bir felaket toprakları ele geçirirken, Wyvern benzeri yaratıklardan yaban domuzuna benzeyen tek gözlü bir canavara ve runik bloklardan oluşan bir deve karşı patron gibi görünen bir şeye kadar uzanan yeni düşman türleri ile tanışıyoruz. . Burada olay örgüsü açısından ortaya çıkarılacak pek bir şey yok, ancak gökyüzünde geçiş için yeni mekanizmaları görüyoruz, çünkü bu sefer yüzen adaları keşfediyoruz. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, aynı zamanda 70 $’a (yaklaşık 5.785 Rs) mal olan ilk Nintendo Switch’e özel olacak.

Metroid Prime Yeniden Düzenlendi

Nintendo, bir Metroid 4’ün varlığı konusunda hala ağzı sıkı olsa da, şirket şimdi Metroid Prime Remastered’ı duyurdu. Ve tahmin et ne oldu? Dijital sürüm Nintendo eShop’ta çıktı! Orijinal olarak Nintendo’nun eski GameCube sisteminde başlatılan bu yeni yenilenmiş sürüm, POV’yi değiştirme yeteneği ile kolay gezinmeye yardımcı olan çift çubuklu kontroller ekler. Ek olarak, “orijinal oyunun hissini yeniden yaratan” bir oyun içi kontrol ayarı var. Metroid Prime Remastered’ın fiziksel sürümleri 22 Şubat’ta çıkacak.

Kirby’s Return to Dream Land Deluxe demosu ve sonsözü

Çıkış tarihi: 24 Şubat

Nintendo, bu ayın sonlarında lansmanından önce, Kirby’s Return to Dream Land Deluxe için yeni bir sonsöz duyurdu. Ana hikayeyi bitirdikten sonra erişilebilir, içinde büyülü güçlerini kaybeden boyutlar arası gezgin Magalore olarak oynuyorsunuz. Sonsözde, oyuncuların 20’den fazla seviyeyi geçerek büyü puanları topladığı ve sonunda Magalore’un yeteneklerini orijinal durumuna geri döndürdüğü tamamen yeni bir harita bulunuyor. Ayrıca, şirket ayrıca Nintendo eShop’ta ücretsiz bir demo yaptı.

Advanced Wars 1+2: Re-Boot Camp çıkış tarihi

Çıkış tarihi: 21 Nisan

Nintendo Switch için yeniden tasarlanan bir stile sahip Advance Wars, askeri tarzda sıra tabanlı bir savaş sisteminde toprakları stratejik olarak savunurken Andy, Max, Sammy ve daha fazlasından oluşan baş kadrosuyla geri dönüyor. Tamamen Doğru Savaş Simülatörü gibi düşünün, ancak karakterler makine onarımlarında yardımcı olabilir ve yetenekleri artırabilir. Oyuncular ayrıca hem çevrimiçi hem de yerel olarak kafa kafaya yarışmalar için Versus Moduna katılmanın yanı sıra kendi haritalarını tasarlayabilir ve arkadaşlarıyla paylaşabilir. Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp’in başlangıçta 2021 sürümü için planlanmıştı.

Pikmin 4 çıkış tarihi

Çıkış tarihi: 21 Temmuz

21 Temmuz çıkış tarihi almanın yanı sıra, merakla beklenen Pikmin 4, Nintendo Direct sunumunda yakından oynanış görüntüsü aldı. Fragman, bulmacaları çözmeye ve arka bahçedeki patronları yenmeye yardımcı olmak için daha küçük, çiçekli Pikmin türlerinin etrafında sıralanan yeni, adsız küçük oyuncu karakterine bir bakış sunuyordu. Ayrıca engelleri parçalamakta ve dev leşleri çekmekte usta olan Otachi adında arkadaş canlısı bir köpekle tanıştırıldık.

Splatoon 3 genişlemesi

Çıkış tarihi: Bahar 2023

Splatoon 3 DLC içeriğinin iki dalgasını ekleyen yeni genişletme kartıyla gri, metropol Splatsville’e biraz daha renk katmanın zamanı geldi. İlki, ABD Baharı sırasında başlar ve orijinal Splatoon’dan bir konum olan Inkopolis haritasını ekler ve beraberinde Inkopolis Plaza’yı, mağazaları ve Squid Sisters’tan ara sıra konserleri getirir. Fragman daha sonra kasvetli, karlı bir yerle vurgulanan daha karanlık bir temaya geçiyor ve gelecekte başlayacak olan Side Order adlı ikinci bir tek oyunculu görevi tanıtıyor.

Mario Kart 8 Deluxe Dalga 4

Çıkış tarihi: Bahar

Mario hayranları, Nintendo’nun poster çocuğu için bağımsız bir sürüm olmadığını öğrenince hayal kırıklığına uğrayabilirler, ancak yakında Mario Kart 8 Deluxe’te yeni bir yarış pisti var. Booster Course paketine sahip olanlar Yoshi’s Island’a erişerek sizi canlı su altı bölgelerine ve gökyüzüne doğru bir rampaya götürecek. İlk olarak 2003’te Mario Kart: Double Dash!!’da ortaya çıkan huni ağızlı dinozor Birdo da oynanabilir bir karakter olarak 4. dalgaya ekleniyor.

Bayonetta Origins: Cereza ve Kayıp Şeytan oynanışı

Çıkış tarihi: 17 Mart

Umbra Cadısı Bayonetta’nın ilk günlerini Cereza adıyla keşfeden Nintendo, Bayonetta Origins Cereza and the Lost Demon için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı. Yan başlık, genç, stajyer cadıyı, periler tarafından yönetilen yasak Avalon Ormanı’nın derinliklerine girerken, hapsedilen annesini kurtarmak için bir arayış içinde görüyor. Neyse ki, bu yolculukta yalnız değiliz, çünkü kısa süre sonra kaslarımız gibi davranan kaslı bir kedi olan şeytani Chesire de bize katılıyor. Oyun, her iki karakterin de kontrolünü ele geçirmenizi sağlıyor ve Cereza, düşmanları yerine bağlamak için büyüler kullanarak yalnızca destekleyici bir rol oynuyor. Kontrolleri Chesire’a çevirerek, bu tehditleri ortadan kaldırmak için büyük miktarda hasar verebiliriz.

Xenoblade Chronicles 3 genişletmesi

Çıkış tarihi: 15 Şubat

Xenoblade Chronicles 3, üçüncü genişleme içeriği grubunu 15 Şubat’ta alıyor ve roguelike savaşlar ve yeni bir karakter olan Lapidarist Masha’yı ekliyor. Esasen bir zanaat uzmanı olarak hizmet veren, çeviklik artırma gibi çeşitli istatistikler sağlayabilen aksesuarlar oluşturmak için özel cevherlere güveniyor. Rogue benzeri eklenti, bir karakter seçmenizi ve her zaferin daha fazla kahraman ve özel yetenekler kazandırdığı düşman dalgalarıyla savaşmanızı sağlar. Geliştirici Monolith Soft, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan ve yeni bir hikaye tabanlı deneyim ekleyen Cilt 4 içeriğini de duyurdu.

Disney İllüzyon Adası

Çıkış tarihi: 28 Temmuz

İkonik Disney karakterlerinin (Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck ve Goofy) oynadığı Disney Illusion Island, bu Temmuz ayında Nintendo Switch’e geliyor. Karikatür tarzı platform oyunu, kahramanlarımızın gizemli Monoth adasının etrafında zıplarken, yüzerken ve sallanırken üç büyülü kitabı aramak için bir maceraya atıldığını görüyor. Oyun, her oyuncunun bir karakteri kontrol ettiği dört oyunculu yerel kooperatifte de oynanabilir. Ekstra sağlık puanları için kucaklaşın, daha uzun atlamalar için birdirbir oynayın ve müttefiklerinizin tırmanması için bir ip atın.

Octopath Traveler II demosu

Çıkış tarihi: 24 Şubat

Octopath Traveler 2, Nintendo eShop’ta oynanabilir bir demo aldı ve tasarruflar oyun başladığında ana oyuna da aktarılıyor. Retro pikselli ve 3D CGI sanat stillerinin benzersiz bir karışımını içeren oyun, sizi denizle bölünmüş hareketli bir ülke olan Solistia’ya götürüyor. Her biri kendi özelliklerine sahip sekiz eksantrik karakterden biri olarak oynayın ve toprakları uygun gördüğünüz şekilde keşfedin – kasaba halkıyla ilişki kurun ve zaman içinde iş ve yetenek becerileri geliştirin.

Nintendo Switch Online’da Game Boy

Retro Game Boy oyunları artık Nintendo Switch Online abonelik hizmetinde mevcut. Kütüphanenin öne çıkan özellikleri arasında Tetris, Super Mario Land 2: Six Golden Coins, The Legend of Zelda: Link’s Awakening DX, Metroid 2: Return of Samus ve daha fazlası yer alıyor. Temel $19.99/yıl (yaklaşık 1.651 Rs) seviyesi, Game Boy ve Game Boy Color oyunlarına erişim sağlar.

Bu arada Game Boy Advance (GBA) oyunları, yalnızca 49,99 ABD Doları (yaklaşık 4.129 Rs) tutarındaki premium Genişletme Paketine sahip olanlar için geçerli olacak. Bu katman, karışıma Super Mario Advance 4: Super Mario Bros. 3, Mario Kart Super Circuit, Mario & Luigi: Superstar Saga, The Legend of Zelda: The Minish Cap, WarioWare Inc.: Mega Microgames dahil olmak üzere altı başlık daha ekliyor! ve Kuru Kuru Kururin.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8