Dom arabasında oturuyor, eli direksiyonda, yarışmaya hazır.

Ekran görüntüsü: Evrensel

Ailesi olan tek kişi Dominic Toretto değil. Bazen, öldürdüğü insanların da ailesi varve bazen, bu insanlar çok sinirleniyor ve onu ve herkesi öldürmeye çalış O seviyor.

İçinde Hızlı X, onuncu film Hızlı ve Öfkeli imtiyazbu karakteri Aquaman’ın kendisi canlandırıyor, Jason Momoa. Önceki bir franchise taksitiyle bağlantısı olan Momoa, Dom (Vin Diesel), Letty (Michelle Rodriguez), Mia (Jordana Brewster), Roman (Tyrese Gibson), Tej (Ludacris), Han (Sung Kang) öldürmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. ve en önemlisi Dom’un oğlu. İşte ilk, çok uzun, bak Hızlı X muhteşem ilk fragmanı sayesinde:

HIZLI X | Resmi Tanıtım Filmi

Yani Momoa’nın karakteri Dante, filmdeki kötü adam Hernan Reyes’in oğlu. Hızlı beş. Ki, kabul etmelisin ki, böyle bir Hızlı ve Öfkeli fikir. Herkesin erkek kardeşini, oğlunu, kızını, her neyse geri getirin! Bunun ötesinde, film öncekilerden biraz daha küçük görünüyor – söylemeye cüret edebilir miyim? Bilirsin, karşılaştırmalı olarak konuşursak? Dublörlükle ilgili hiçbir şey aşırı derecede dudak uçuklatan değildir. Hatta burada eski tarz, 10 saniyelik yarışlar bile yapıyorlar ki bu güzel.

Bununla birlikte, hikaye açısından, geri dönen ve yeni karakterlerin hepsinden çok şey olduğunu anlayabilirsiniz. Jason Statham’dan Shaw’ın geri döndüğünü görmek harika (ondan sonra olması gerektiği gibi F9 kredi sahnesi), Dom’un kardeşi Jakob rolünde John Cena, Queenie rolünde Helen Mirren, Ramsey rolünde Nathalie Emmanuel ve Cypher rolünde Charlize Theron. Ayrıca sadece Momoa’nın değil, Dom’un annesi olarak Rita Moreno’nun tanıtımını alıyoruz. ve Dom’a yardım etmek isteyen biri olarak Brie Larson. Kim olduğunu merak ediyoruz.

Tüm eski karakterlerle, tüm yeni karakterlerle, bir sürü yarışla, gökten düşen arabalarla, birden fazla helikopteri alt eden arabalarla ve evet, uygun bir Hızlı ve Öfkeli film. Sadece Justin Lin’in prodüksiyondan ayrıldığını (yetenekli ellerde) umabiliriz. Kara Kristal: Direniş Çağı yönetmen Louis Leterrier, ama yine de) filmin kalitesinden bahsetmiyor. Çünkü sloganın dediği gibi, “Yolun sonu bununla başlıyor”.

Hızlı X 19 Mayıs’ta sinemalarda ve biletleri şimdiden satışta.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7