Superman, Aquaman, Wonder Woman ve Cyborg ile savaşırken Flash'a yan gözle bakıyor.

Ekran görüntüsü: Warner Bros.

O zamandan beri zack snyder‘S Güçlü adam 2013’te çıkış yapan Warner Bros.’ Marvel’ın yoğun bir şekilde birbirine bağlı, büyük ölçüde karlı MCU’sunun DC versiyonu vizyonu … en hafif tabirle gelişigüzeldi. Ama şimdi James Gunn ve Peter Safran, tamamen (evet, çoğunlukla) yeni bir DC sinema evrenine önderlik etmeleri için tutuldular ve söz veriyorlar. bir planları var— anlatacak bir plan birbiriyle bağlantılı bir hikaye çok farklı zamanlarda geçen ve yıllar boyunca anlatılan birden fazla film ve TV dizisi aracılığıyla. Ama… bu yeni DC Evreninin böyle bir plana ihtiyacı var mı?

Bir tür tutarlı vizyona sahip canlı aksiyon DC eğlencesinden sorumlu birinin atanmasını bekleyen hayranlar için, Gunn’ın şu anda bir Süpermen filmi, Bruce’un başrolde olduğu bir Batman filmi içeren planını bozmak istemiyorum. Wayne’in biyolojik oğlu Damian, Robin rolünde, bir Swamp Thing filmi, bir Green Lantern şovu ve daha fazlası. Gunn’ın, kronolojik olarak Wonder Woman’ın ana adası Themiscyra’nın tarihiyle başlayacak, ancak bir şekilde gerçek dünyada 1940’lar tarafından başlatılacak bir franchise ile nasıl sürekli bir anlatı dizisine sahip olabileceğine dair herhangi bir fikrim var mı? , Frankenstein liderliğindeki çizgi film Yaratık Komandoları? Kesinlikle yapmam. Ama benim anlayamıyor olmam Gunn’ın da anlayamayacağı anlamına gelmez.

Ancak şunu söyleyeceğim: tson birkaç on yılda DC süper kahraman filmlerinde tutarlı bir şekilde işe yarayan bir şey oldu ve tek başına bir şey: Olumsuz onları bağlamak DC’nin bağımsız filmleri veya Christopher Nolan’ınki gibi mini franchise’lar Kara Şövalye üçleme, Zack Snyder ve Joss Whedon’un MCU’yu Adalet Ligi ile yeniden yapma girişiminden çok, çok daha iyi sonuç verdi. Ömür boyu yurtiçi brütünü kontrol ederseniz DC’nin en iyi 10 filmi, sadece biri bir evren inşa etmeye başlamak için süper kahramanları birleştirmeye çalıştı: 2016’lar Batman v Süpermenve bu listede 7. sıradaydı ve şundan daha az kazanıyordu: Kara Şövalye, Kara Şövalye Yükseliyorsolo Aquaman Ve Mucize kadın filmler, Jokerve son zamanlarda Yarasaadam. Cehennem, 1989 yarasa Adam fazla yapılan film Adalet Ligive bu enflasyon için ayarlama yapmadan.

Solo filmlerin bu kanıtlanmış geçmişiyle ilgili sorun, izleyicileri Marvel Studios’un yaptığı gibi hikayeyi takip etmeye devam etmek için kapsayıcı anlatıdaki bir sonraki filmi izlemeye davet etmemesi/çekmemesi/gerektirmemesidir. Bu, Warner Bros.’un birlikte rol alması ve Marvel’ın yaptığı gibi yılda dört DC filmi çıkarabilmesi durumunda bile izleyicilerin hangisini görmek istediklerini seçip seçebilecekleri anlamına geliyor. Bu, dürüst olmak gerekirse, bana harika geliyor. Ama tabii ki, WB yöneticilerine göre, masada bırakılan para korkunç bir çığlık.

Ya da en azından öyle olduğuna inanıyorlar. Hesaba katmadıklarından şüphelendiğim şey, kitlesel izleyicilerin aynı anda yalnızca bir süper kahraman sinema evrenini destekleyebileceği fikri. Sektör halkı, süper kahraman filmi yorgunluğu hakkında giderek daha fazla konuşuyor, ancak MCU, amansız yayın yağmuruyla onu mutlak sınırına kadar zorlamaya kararlı görünüyor. Ancak MCU ile DCU arasındaki fark, izleyicilerin zaten birincisine bağımlı olmasıdır. On buçuk yıldır MCU olan hikayeyi takip etmek için zaman ve para harcadılar. Hayatlarında iki kat daha fazla yoğun planlanmış süper kahraman filmi isteyen bazı insanlar olsa da, kesinlikle istemeyen pek çok kişi var.

Yani, Warner Bros.’un izleyicilere MCU’ya bir alternatif – izleyicilerin hiçbir şeyi kaçırma korkusu olmadan herhangi bir noktaya girip çıkabileceği bir süper kahraman filmleri evreni – vermeyerek masada daha fazla para bırakabileceğini düşünüyorum. Bu, muhtemelen bu DC filmlerinin Marvel’in gişe rekorlarına ulaşmayacağı anlamına geliyor. İntikamcılar filmler, ama yine ikisi de yapmadı Batman v Süpermen veya Adalet Ligi.

Garip olan, Gunn’ın DCU’su için ilk kadrosunun pratikte bağımsız projeler olması için yalvarıyor gibi hissettirmesi. Batman’in çoktan dördüncü Robin’ine geçtiği organik, bağlantılı bir DC sinema evrenini nasıl başlatırsınız? Veya etkili bir şekilde çıkış yapınOtorite, genel olarak Justice League’in ve özel olarak Batman ve Superman’in bir pastişi, henüz Justice League yokken? Eğer bu filmler değildi bağlı, bu iyi olurdu. Bu filmler bir tür kronolojik sıraya göre ayarlanmamışsa, bu onları Gunn ve diğerleri ne olursa olsun serbest bırakır. olmalarını istiyor – hepsini birbirine bağlamak için düşündüğü şey dışında.

Projelerin kendileriyle ilgili bir sorun değil! Grant Morrison’ı seviyorum Batman ve Robin koşmak, aynı zamanda All-Star Süpermen. Her iki hikayenin de ilham kaynağı olduğunu görme fikri beni inanılmaz heyecanlandırıyor. Cesur ve Cesur Ve Süpermen: Miras filmler. beğendim Otorite gün içinde ve bir Game of Thrones-meets-Yunan mitolojisi cennet kaybetti çok havalı olabilir Dürüst olmak gerekirse, beni tamamen soğuk tutan tek DC projesi, Waller TV dizisi; Muhteşem Viola Davis tarafından canlandırılmasına rağmen, Amanda Waller geleneksel olarak herhangi bir enkarnasyonda solo bir diziye liderlik edecek kadar derin bir karaktere sahip değildi.

Bir Waller gösterisi yapılamaz ya da iyi yapılamaz demiyorum. Aynı şey, bu oldukça eklektik, farklı film ve film grubuna bir şekilde uyan bir anlatı bulmak için de kesinlikle geçerlidir. Sadece belirli DC filmleri sahip olmak daha önce başarılı oldu ve Warner Bros., Marvel Sinematik Evrenini taklit etmeyi bıraktığında. Ya yanlışlıkla bir şeyin üzerine çıktılarsa?


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7