Binance ve WazirX’in devam eden kurumsal savaşı, bu hafta yeni ve dramatik bir tartışmaya doğru yol aldı. WazirX, 8 Şubat Çarşamba günü Binance’i piyasada kendisine karşı yanlış ve yanıltıcı bilgiler yaymakla suçladı. Gelişme, Binance’in WazirX’in sona ermesinden itibaren istenen müzakerelerin yerine getirilememesinin başlıca neden olduğunu öne sürerek WazirX ile bağlarını kestiğini açıklamasından sadece birkaç gün sonra geldi. Bu iki kripto borsası arasındaki çekişme geçen yılın Ağustos ayından beri devam ediyor ve sadece zamanla yoğunlaşıyor.

“WazirX kullanıcılarının Binance’in duyurusu hakkında endişelenmesine gerek yok. Kullanıcılar her zamanki gibi alım satım yapmaya, para yatırmaya ve fonlarını çekmeye devam edebilir.”

Binance, WazirX’e açıklamalarını geri çekmesi için verdiği ültimatomun yanıtsız kaldığını ve WazirX ile tüm bağlarını koparmasına yol açtığını iddia etti.

“Zanmai, Binance’in WazirX borsasının işletilmesindeki iddia edilen rolü ve sorumluluğuyla ilgili bir dizi yanıltıcı iddiada bulundu. Binance’in WazirX kullanıcılarının varlıkları, kullanıcı etkinliği ve platformun operasyonları üzerinde kontrolü elinde tuttuğu şeklinde yanlış ve kamuoyuna sunulan yanlış ve yanıltıcı anlatım. Gerçek şu ki, Binance, Zanmai cüzdan hizmetlerini yalnızca WazirX değişimi operasyonları için bir teknoloji çözümü olarak sağladı. Binance, WazirX’in kullanıcı varlıkları ve kullanıcı etkinliği dahil olmak üzere operasyonlarını hiçbir zaman yönetmedi veya kontrol etmedi.

WazirX’e gelince, Binance, WazirX’e sahip olduğunu reddettiği için haksız.

Binance, Kasım 2019’daki bir blogunda WazirX’i satın aldığını iddia etmişti. Ancak geçen yıl, Zhao talep edildi Wazirx’i satın alma işleminin “hiçbir zaman tamamlanmadığını” söyledi.

Bu gelişme, Twitter’da her iki borsanın patronları arasında değiş tokuş edilen bir dizi tartışmaya dönüştü.

WazirX, Binance’e yanıt vererek, “Binance tarafından bloglarında öne sürülen iddialar yanlış ve asılsızdır. Binance’in eylemleri söz konusu olduğunda, rücu etmek ve yasal haklarımızı korumak için gerekli adımları atıyoruz.”

Bu yılın Ocak ayında, WazirX bu hafta rezervlerinde 285 milyon $ (kabaca 2.320 Rs) tuttuğunu duyurdu. O sırada, toplam kullanıcı varlıklarının yaklaşık yüzde 92’sinin Binance cüzdanlarında tutulduğu ve bunun da 259,07 milyon dolar (kabaca 2.120 Rs. crore) olduğu ortaya çıktı.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8