iPhone 15 serisi ile ilgili söylentilerin neredeyse tamamı eski modeller etrafında dönüyor. Ancak daha genç olan iPhone 15 ve 15 Plus’ın da çok önemli değişikliklere uğraması muhtemel.

ShrimpApplePro içeriden biri, bu modellerin yeni bir kamera alabileceğini söylüyor. Daha spesifik olarak, bununla ne kastedildiğini belirtmeden yeni “kamera çarpması” hakkında konuşuyor.

İlk olarak, sadece yeni bir ana kamera olabilir. Apple genellikle önceki nesil iPhone Pro kamerayı daha genç iPhone’lara aktardığından, iPhone 15 ve 15 Plus’ın şu anda iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in sahip olduğu aynı 48 megapiksel sensörü alacağı varsayılabilir. İkincisi, içeriden birinin tam anlamıyla ne yazdığını anlarsak, daha genç akıllı telefonlarda üçüncü bir sensörün, yani bir televizyon kamerasının görünümünü varsayabiliriz. Apple, temel bir akıllı telefonun kamerasını en son iPhone 11’de bu kadar sert bir şekilde değiştirdiğinde, ultra geniş açılı bir kamera aldığı zamandı. O zamandan bu yana neredeyse dört yıl geçti. Belki de iPhone 15 Pro bir periskop kamera alırsa, o zaman temel iPhone 15 gerçekten de en az 2x yakınlaştırmaya sahip normal bir kamera alacaktır.

ShrimpApplePro, iPhone 14 serisi akıllı telefonların ve iPhone 14 Pro boyutlarının fotoğraflarını yayınlayan ilk kişi oldu ve sonuçta tamamen doğru çıktı. Ayrıca Apple Watch Series 8 hakkında bilgi sızdıran ilk kişi oldu.genel-22