Birkaç ay önce, Grant Davis tasarlanmış ve bir lego makinesi yaptı 24 saat içinde 120.000 domino taşını otomatik olarak istifleme ve devirme kapasitesine sahiptir. Potansiyel olarak rekor kıran bir mekanizmaydı, ancak Jason Allemann ile ilgili JK Tuğla Fabrikası en son Lego yapılarıyla bunu kesinlikle paramparça edebilir.

Davis’in makinesinde sadece 10 domino taşı vardı, motorlu mekanizmalar canlanıp hepsini ters sırayla yeniden istiflemeden önce sırayla düşecekti. O sırada hızlı görünen döngünün tamamlanması yaklaşık yedi saniye sürdü.

Allemann, gerçekten sahip olan inanılmaz yetenekli bir inşaatçı birkaç kreasyon gerçek setlere dönüştü by Lego, tamamen farklı bir yaklaşım benimsedi. Düz bir çizgide düşen sadece 10 Lego domino taşı yerine, Allemann’ın makinesinde sürekli bir halkada düşen 64 tane var ve bunların serbest durması yerine (istiflendiğinde düzgün bir şekilde yeniden hizalanmalarını sağlamak için tabanda mıknatıslar var), bu 64 Lego domino taşları, onları her zaman yerinde tutmaya yardımcı olan menteşeler üzerinde çalışır.

Sonsuz Bir LEGO Domino Yüzüğü Yapmak

Yeniden istifleme işlemi, domino halkasının içindeki bir rayın etrafında dönen ve tren geçerken her birini tekrar yukarı kaldırmak için kolları harekete geçiren bir rampayı tetikleyen küçük bir trenle zarif bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece çemberin bir tarafında domino taşları düşerken, diğer tarafında eş zamanlı olarak yeniden istifleniyorlar. Trenin yerçekimi işini aşmamasını sağlamak için bir Lego Mindstorms EV3 ünitesi ve bir sensör, diğer taraftaki düşen domino taşlarının hızıyla her zaman eşleşecek şekilde hızını kontrol etmeye yardımcı olur. Hem anlamsızca karmaşık hem de büyüleyici derecede zekice.

Sensör ayrıca Mindstorms EV3 ünitesinin domino taşlarının ne kadar hızlı düştüğünü takip etmesine de olanak tanır. Dakikada ortalama 1.500 domino taşının devrilmesiyle, makine 24 saat boyunca herhangi bir öngörülemeyen komplikasyon veya arıza olmaksızın (ne de olsa bir çocuk yapım oyuncağından yapılmıştır) çalışır durumda bırakılırsa, potansiyel olarak iki milyondan fazla domino taşıyla sonuçlanabilir. düşen domino taşları Allemann, makinenin gerçekten ne kadar dayanıklı ve güvenilir olduğunu görmek için bir saatlik bir testle işe başlamayı planlıyor, ancak makinenin şu anki haliyle çalışmasını izlerken yadsınamaz olan şey, bunlardan biri masamda olsaydı, Ona hipnotik bir şekilde bakmaktan başka bir şey yapabileceğimden emin değilim.genel-7