Google'ın laboratuvarlardan sorumlu Başkan Yardımcısı, Salesforce'un eski eş CEO'su yapay zeka şirketini kuracak

18 yıl çalıştıktan sonra Google, Kil BavorGoogle’ın laboratuvarlardan sorumlu başkan yardımcısı, önümüzdeki ay şirketten ayrılacağını ve yeni bir şirket kuracağını duyurdu. yapay zeka Salesforce’un eski eş CEO’su ile (AI) şirketi, Bret Taylor.

bavor duyuruyu LinkedIn hesabından yaptığı bir paylaşımla yaptı.

“Bret ve ben birbirimizi Google’daki ilk günlerimizden beri tanıyoruz ve onun keskin ürün anlayışına ve girişimci ruhuna, teknik becerilerine ve her şeyden önce karakterine ve dürüstlüğüne her zaman hayran kaldım,” dedi.

Ayrıca Oku

Zoho, firmaların üretkenliği artırmasına yardımcı olmak için birleşik iletişim platformunu tanıtıyor
Teknik işten çıkarmalar ABD merkezli yazılım şirketi Autodesk 250 kişiyi işten çıkarıyor

“Yapay zekadaki son gelişmeler konusunda aynı takıntıyı paylaşıyoruz ve iş dünyasındaki en önemli sorunlardan bazılarını çözmek için yapay zekayı uygulayacak yeni bir şirket kurmaktan heyecan duyuyoruz.”

Gelecek ay ayrılıncaya kadar ekiplerini ve projelerini değiştirmeye ve Google’da işleri düzgün bir şekilde tamamlamaya odaklanacağını da belirtti.

“Önümüzdeki ay ayrıldığımda, takdir ve minnettarlıktan başka bir şey olmayacak.”

“Google’da nasıl çalışılacağını öğrendim ve mükemmelliğin neye benzediğini yakından gördüm. Sayısız önemli ürün ve teknoloji üzerinde çalışma fırsatım oldu. Yol boyunca, hem başarılarımdan hem de başarısızlıklarımdan çok şey öğrendim. ” ekledi.

Bavor ayrıca, günlerini “çoğu en yakın arkadaşlarım arasında saymaya başladığım olağanüstü derecede zeki, sonsuz derecede ilginç ve şaşmaz bir şekilde nazik meslektaşlarıyla” birlikte çalışarak geçirme ayrıcalığına sahip olduğunu söyledi.

“Google’da geçirdiğim zaman hayatımın en büyük armağanlarından biri oldu. Bunun için ve bu zamanı bu kadar özel yapan herkese kelimelerle ifade edilemeyecek kadar minnettarım.”

FacebooktwitterLinkedin
genel-9