Ne bilmek istiyorsun

  • Google’ın Bard yapay zekası için resmi bir Twitter promosyonu, yaklaşmakta olan dijital arama asistanının ürettiği James Webb uzay teleskobu hakkında hatalı bir mesaj gösterdi.
  • Astrofizikçiler, düzenli bir Google web aramasının doğru yanıtı sağladığına işaret ederek, yanıtlardaki yanlışlığa dikkat çekti.
  • Google, Bard AI planlarını açıkladıktan kısa bir süre sonra, ana şirket Alphabet hisse fiyatında yüzde 8’lik bir düşüş yaşadı.

Google, bir yapay zeka rakibini arama motoruna dahil etmeye yönelik resmi planlarını açıkladı. (yeni sekmede açılır) ve yazılım paketi. Bugün Paris’teki bir konferansta konuşurken, ChatGPT için kendi markası olan Bard adlı rakibi hakkında bazı ayrıntılara girdiler. Duyuru, Microsoft’un ChatGPT tarafından desteklenen Bing arama motorunun yükseltilmiş bir sürümü için yol haritasını açıklamasından bir gün sonra geldi. (yeni sekmede açılır) OpenAI ile bir ortaklığın ardından. Google, web’den bilgi alarak karmaşık bir dizi soruyu yanıtlayabilen insan benzeri bir dijital asistanla Microsoft’a benzer şekilde İnternet aramalarını geliştirmeyi hedefliyor.

Ne yazık ki, her şey plana göre gitmedi. Twitter’da Bard için yapılan resmi bir tanıtım, Google’ın James Webb uzay teleskobu (JWST) hakkında aslında yanlış olan soruları yanıtlamak için kullanıldığını gösterdiğini gördü. Astrofizikçiler ve diğer uzmanlar, yapay zeka ile ilgili en tartışmalı konulardan birini vurgulayarak hatayı belirtmek için yanıtları aldılar; yanlış olsalar bile cevaplarına güven.

Daha fazla gör

genel-20